Citizens doma překvapivě brali jen bod, vedoucí Liverpool zdolal Crystal Palace

Jack Grealish a Nathan Redmond Jack Grealish a Nathan Redmond autor: Reuters
Fotbalisté mistrovského Manchesteru City v 5. kole anglické ligy překvapivě ztratili body domácí remízou 0:0 se Southamptonem. Liverpool si na svém hřišti poradil 3:0 s Crystal Palace. Reprezentační útočník Matěj Vydra odehrál závěrečnou půlhodinu při porážce Burnley 0:1 s Arsenalem.

"Citizens" na obranu Southamptonu nevyzráli a podruhé v sezoně vyšli gólově naprázdno. Jubilejní 200. zápas za Manchester City odehrál Raheem Sterling, což se mu povedlo teprve jako devátému hráči klubové historie.

Moyes si cení zkušeností Čechů s Ligou mistrů. Coufal ale čelí nečekané konkurenci Moyes si cení zkušeností Čechů s Ligou mistrů. Coufal ale čelí nečekané konkurenci Čtěte zde

Obhájci titulu tak ztrácejí na Liverpool tři body. Vítěznou trefu "Reds" obstaral z dorážky po rohovém kopu Sadio Mané, pro kterého to byl stý zásah v červeném dresu. Senegalský útočník dal Crystal Palace gól v devátém utkání v řadě, takovou sérii proti jednomu klubu v historii Premier League ještě nikdo neměl.

Pojistku přidal po změně stran znovu po rohu Muhammad Salah, jenž se čtvrtou brankou v sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců. V závěru se navíc prosadil ještě Naby Keita. Liverpool má na prvním místě neúplné tabulky 13 bodů, dotáhnout se ale ještě můžou Manchester United, Chelsea a Everton.

Vydra přišel na hřiště v 57. minutě, kdy vystřídal Barnese, ani on ale čtvrtou porážku svého týmu neodvrátil. Výhru "Kanonýrům" zajistil parádním přímým kopem Martin Ödegaard.

Wolverhampton podlehl doma 0:2 Brentfordu. "Vlkům" nepomohla ani téměř půlhodinová přesilovka po vyloučení Shandona Baptistea.

Wolves neuspěli ani ve třetím domácím utkání sezony, navíc znovu nevstřelili gól. Nováček soutěže naopak udeřil v první půli dvakrát během šesti minut. Skóre otevřel z penalty Ivan Toney, který proměnil i desátý pokutový kop za Brentford, druhý zásah přidal jeho kolega z útoku Bryan Mbeumo.

Norwich podlehl v souboji nováčků 1:3 Watfordu, dvěma góly se blýskl Ismaila Sarr. Trenér Daniel Farke prohrál se svým týmem 15. prvoligový duel v řadě, což je nejdelší série v historii Premier League.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Wolverhampton - Brentford 0:2 (28. Toney z pen., 34. Mbeumo), Burnley - Arsenal 0:1 (30. Ödegaard), Liverpool - Crystal Palace 3:0 (43. Mané, 78. Salah, 90. Keita), Manchester City - Southampton 0:0, Norwich - Watford 1:3 (35. Pukki - 63. a 82. Sarr, 17. Dennis),

18:30 Aston Villa - Everton.

1. Liverpool 5 4 1 0 12:1 13
2. Manchester City 5 3 1 1 11:1 10
3. Manchester United 4 3 1 0 11:3 10
4. Chelsea 4 3 1 0 9:1 10
5. Everton 4 3 1 0 10:4 10
6. Brighton 4 3 0 1 5:3 9
7. Tottenham 4 3 0 1 3:3 9