Brighton porazil Crystal Palace a dostihl ho v tabulce

9. 3. 2019 15:31
Fotbalisté Brightonu zvítězili v 30. kole anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 2:1 a na 14. místě se bodově dotáhli na svého soupeře.
Shane Duffy se raduje z výhry z Brightonu.
Shane Duffy se raduje z výhry z Brightonu. | Foto: Reuters

V Selhurst Parku otevřel skóre v 19. minutě útočník Murray, který po dlouhém nákopu a chybě obrany překonal přesnou ranou k tyči Guaitu. Zkušený kanonýr zaznamenal 11. ligový zásah v sezoně a celkově stý v dresu Brightonu.

Domácí celek po změně stran vyrovnal z pokutového kopu zásluhou kapitána Milivojeviče. Srbský záložník, který byl v týdnu vyřazen kvůli přetrvávajícím sporům s trenérem Krstajičem z reprezentace, proměnil osmou penaltu v sezoně. V 74. minutě ale rozhodl ve prospěch hostů parádní trefou do šibenice Knockaert.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Crystal Palace - Brighton 1:2 (50. Milivojevič z pen. - 19. Murray, 74. Knockaert),

16:00 Cardiff - West Ham United, Huddersfield - Bournemouth, Leicester - Fulham, Newcastle - Everton, Southampton - Tottenham,

18:30 Manchester City - Watford.