Brutální derby. Hvězda Manchesteru City spáchala v duelu s United šílený zákrok

Rudolf Černík Rudolf Černík
11. 10. 2021 7:45
Že fotbalové derby o Manchester umí být pořádně vyhrocené i v dámské verzi, ukázala Georgia Stanwayová. Hvězda City totiž předvedla v utkání anglické nejvyšší soutěže ženských týmů hororový zákrok na Leah Galtonovou a mazala po vyloučení do kabiny.
Brutální faul Georgie Stanwayové z Manchesteru City na Leah Galtonovou z United v utkání nejvyšší anglické ligy žen | Foto: Reuters

Ve 35. minutě utkání, které na stadionku v Leigh Sports Village sledovaly necelé čtyři tisícovky diváků, si Galtonová zpracovala přihrávku, když se k ní přiřítila Stanwayová a bez šance hrát míč jí naplno obtiskla podrážku kopačky na stehno.

Zákrok Georgie Stanwayové:

Fotbalistka "Rudých ďáblic" se okamžitě v bolestech sesunula k zemi, její soupeřka viděla v rukou rozhodčí Rebeccy Welchové červenou kartu a šla se předčasně sprchovat.

"Nejdříve jsem si nebyl úplně jistý, jestli to bylo na červenou, ale když jsem to pak viděl, tak chápu, proč ji rozhodčí dala," uznal kouč City Gareth Taylor.

"Slyšel jsem čtvrtou sudí, jak říká, že to byl bezohledný zákrok. Jsem zklamaný, protože Georgia hlavní rozhodčí umožnila, aby udělala tenhle jednoduchý verdikt," doplnil.

Pro svou hráčku, reprezentační útočnici a účastnici letošní olympiády v Tokiu, měl však i slova pochopení. "Vím, že umí být na trávníku agresivní, ovšem také musí být rozumná. Je to pro ni další obrovská lekce, ale pořád je mladá a vezme si z toho ponaučení," ujistil Taylor.

Georgia Stanwayová vidí červenou kartu po svém zběsilém faulu
Georgia Stanwayová vidí červenou kartu po svém zběsilém faulu | Foto: Reuters

"Myslím, že ten zákrok Georgie Stanwayové vypadal dost nebezpečně. Ale i tak mám rád její houževnatost," nezanevřel na dvaadvacetiletou soupeřku ani kouč United Marc Skinner.

I v deseti hráčkách se dostaly fotbalistky City před poločasem do vedení, a přestože rivalky ve druhé půli výsledek otočily, stihly ještě ženy v modrém v oslabení vyrovnat na konečných 2:2.

Ve dvanáctičlenné tabulce jsou City na devátém místě, konkurence z United je v nejvyšší ženské soutěži po pěti odehraných kolech čtvrtá.