reklama

Buď jako Iggy, kup si kousek Detroitu. Slavný zpěvák láká fotbalové fanoušky

"Až do smrti patříme k City. Teď přišel čas se k tomu přiznat," říká Iggy Pop ve videu, které láká fanoušky k pořízení podílu v klubu. Detroit City FC
Třiasedmdesátiletý rocker Iggy Pop se zapojil do kampaně na pomoc fotbalovému klubu Detroit City FC.

Ikonický zpěvák propůjčil svůj hlas kampani, jež si dala za cíl vybrat od fanoušků peníze na pomoc poloprofesionálnímu třetiligovému klubu, na který tvrdě dopadla koronavirová pauza. 

"Je to příležitost, jak získat kapitál, který nutně potřebujeme, abychom zvládli situaci kolem koronaviru," uvedl šéf klubu Sean Mann pro web The Athletic.

Podle Manna klub každým zrušeným zápasem přišel o 100 000 dolarů (2,3 milionu korun), což nakonec vyústilo ve ztrátu přibližně 2,5 milionu dolarů (56 milionů korun). 

Fanoušci za příspěvek 125 dolarů získají majetkový podíl v klubu, který se takto rozhodl prodat celkem desetiprocentní majetkový podíl. Cílem je vybrat přibližně 1,2 milionu dolarů ( 26,7 milionu korun) a této metě už se Detroit i díky pomoci Popa výrazně přiblížil.  

Sám Iggy Pop, jenž pochází z Michiganu, se rozhodl klubu věnovat 1000 dolarů (přibližně 22 tisíc korun), čímž osmkrát přebil minimální částku, za níž se mohou fanoušci na záchraně klubu majetkově podílet. 

reklama