Lipsko si doma poradilo s Augsburgem a je v bundeslize druhé

9. 2. 2018 22:28
Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu, odehrál proti Lipsku jen poslední tři minuty.
Fotbalisté Lipska slaví gól
Fotbalisté Lipska slaví gól | Foto: ČTK

Lipsko - Fotbalisté Lipska zvítězili v 22. kole německé ligy 2:0 nad Augsburgem a na druhém místě tabulky vystřídali Leverkusen. Na vedoucí Bayern ztrácejí 15 bodů.

Oba celky vytěžily z předchozích čtyř bundesligových zápasů shodně po sedmi bodech, ale vzájemný duel vyšel lépe loňským vicemistrům. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy Poulsenův akrobatický pokus gólman Hitz jen vyrazil a míč následně poslal z malého vápna do sítě devatenáctiletý obránce Upamecano.

Tříbodový zisk pojistil Lipsku v druhé půli Keita tečovanou střelou z přímého kopu. Z podobné pozice pak ještě jeho spoluhráč Werner trefil břevno.

Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu a pomohl k hladké výhře nad Frankfurtem, se tentokrát dostal na hřiště až tři minuty před koncem.