reklama

Boateng zaplatí za napadení bývalé partnerky pokutu téměř 46 milionů

Jérome Boateng (Bayern Mnichov) Jérome Boateng (Bayern Mnichov) autor: Reuters
Bývalý německý fotbalový reprezentant Jérome Boateng byl odsouzen za fyzické a verbální napadení bývalé partnerky k pokutě 1,8 milionu eur (téměř 46 milionů korun).

Dlouholetý obránce Bayernu Mnichov při dnešním soudním projednávání případu vinu odmítl. Podle obvinění napadl v červenci 2018 na dovolené v Karibiku Sherin Senlerovou, s níž má dvojčata.

Podle obžaloby Boateng ženu udeřil, dal jí pěstí, kousl ji do hlavy a shodil na zem. Podle agentury DPA státní zastupitelství obvinilo mistra světa z roku 2014 také z toho, že na partnerku hodil skleněnou lampičku a chladicí pytel.

Třiatřicetiletý Boateng u soudu uvedl, že se Senlerová chovala agresivně a urážlivě během hádky kvůli karetní hře. Údajně ho uhodila a poranila mu ret a upadla, když se ji snažil odstrčit. Popřel, že by po ní mrštil lampičku, jež podle něj spadla na zem, když hodil na stůl polštář. Soud ho ale uznal vinným a vyměřil mu pokutu ve výši 60 denních sazeb po 30.000 eur.

Dnešek byl jediným naplánovaným dnem soudního procesu, jenž byl odložen kvůli koronavirovým opatřením.

Boateng letos po deseti letech skončil v Bayernu a podepsal dvouletou smlouvu v Lyonu. V národním týmu odehrál do roku 2019 šestasedmdesát zápasů.

reklama