Tři červené za necelých pět minut. Divoké utkání v Lecce skončilo remízou

Aktualizováno 25. 11. 2019 22:46
Fotbalisté Cagliari v dohrávce 13. kola italské ligy neudrželi vedení 2:0 a v Lecce remizovali 2:2. Rozhodčí Maurizio Marini v divokém utkání nařídil dvě penalty, po jedné na každé straně, a v závěru za necelých pět minut vyloučil tři hráče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Cagliari v zápase, který byl v neděli o den odložen kvůli podmáčenému terénu, dlouho mířilo za výhrou, díky níž by se bodově dotáhlo na třetí Lazio Řím. Hosté po penaltě Joaa Pedra a přesné střele Nainggolana v 67. minutě vedli 2:0, ale závěr nezvládli.

Nejprve obránce Cacciatore rukou vyrazil míč směřující do branky, dostal červenou kartu a Lapadula z penalty snížil. Autor gólu okamžitě běžel pro míč, dostal se ale do potyčky s brankářem Olsenem, který balon nesportovně zakopl. Švédský reprezentační gólman udeřil protihráče pěstí a sudí Marini ho vyloučil, červenou kartu však poměrně přísně udělil i domácímu střelci.

Lecce pak krátkou přesilovku využilo, když se v první ze sedmi nastavených minut trefil k tyči Calderoni. Nováček soutěže potřetí za sebou doma remizoval, o body dokázal obrat i mistrovský Juventus a v tabulce je sedmnáctý. Cagliari už 11 kol neprohrálo a je čtvrté.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Lecce - Cagliari 2:2 (82. Lapadula z pen., 90.+1 Calderoni - 30. Joao Pedro z pen., 67. Nainggolan), Spal Ferrara - FC Janov 1:1 (55. Petagna z pen. - 57. Sturaro).