Carroll se vrátil z marodky a připravil Stoke těsně před koncem o výhru

16. 4. 2018 23:17
Stoke sahal v anglické lize po vítězství na hřišti West Hamu, avšak v devadesáté minutě vyrovnal na konečných 1:1 Andy Carroll.
West Ham vyrovnal v devadesáté minutě.
West Ham vyrovnal v devadesáté minutě. | Foto: Reuters

Londýn - V 90. minutě přišel předposlední tým anglické fotbalové ligy Stoke o vítězství na hřišti West Hamu. Na konečných 1:1 vyrovnal střídající Andy Carroll, který nastoupil poprvé od lednového zranění kotníku a byl na hřišti jen pár minut. V nastavení domácí málem zápas otočili, když skóroval ještě Javier Hernández, ale rozhodčí gól neuznal kvůli Carrollově faulu na Ryana Shawcrosse.

Fotbalisté Stoke, kteří prohráli předchozí čtyři ligové duely, vedli od 79. minuty díky dorážce Petera Crouche. Sedmatřicetiletý útočník dal 44. branku v Premier League v dresu Stoke a na pozici nejlepšího klubového střelce vystřídal Jonathana Walterse. Stoke čeká na výhru od 20. ledna.

De Blasis rozhodl dvěma góly záchranářský duel pro Mohuč

Po šesti zápasech bez vítězství fotbalisté Mohuče v německé lize porazili v záchranářském souboji Freiburg 2:0. Oba góly dal argentinský záložník Pablo de Blasis. Mohuč se čtyři kola před koncem soutěže dostala na 15. místo v tabulce zaručující záchranu. Freiburg klesl na 16. příčku, která znamená účast v baráži.

Skóre zápasu otevřel De Blasis po kuriózním momentu. Oba týmy se již odebraly v poločasové přestávce do šaten, ale musely se vrátit, protože sudí Guido Winkmann po konzultaci s videorozhodčí Bibianou Steinhausovou nařídil penaltu za ruku hostujícího Marca Olivera Kempfa.

"Musíme si zvykat. Bude to čím dál kurióznější, ale je to podle pravidel," uvedl šéf Freiburgu Jochen Saier.

K druhé brance pomohla domácím chyba brankáře Alexandera Schwolowa, který po malé domů poslal míč na kopačky protihráče Robina Quaisona, ten přihrál De Blasisovi, jenž měl snadnou práci.

Freiburg prohrál pátý z posledních sedmi zápasů, z nichž vytěžil jen dva body.