Čech dvakrát inkasoval, Arsenal ale nakonec vyhrál, Tottenham nečekaně padl

Aktualizováno 2. 9. 2018 19:25
Arsenal zvítězil na půdě Cardiffu 2:3, rozhodující trefu vsítil Lacazette v 81. minutě. Naopak Tottenham nezvládl duel s Watfordem a prohrál 1:2.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance ve 4. kole anglické ligy udolali Cardiff na jeho hřišti 3:2 a připsali si druhou výhru v sezoně. Hvězdou utkání byl Alexandre Lacazette, který nejprve asistoval u druhého gólu a devět minut před koncem zápas rozhodl.

Arsenal měl velkou převahu a držel míč 73 procent času, ale také se potvrdilo, že obrana týmu příliš nefunguje, a dvakrát přišel o vedení. Na gól Mustafiho odpověděli domácí v nastavení první půle, kdy zblízka napálil míč pod břevno Camarasa a nedal Čechovi šanci.

Ve druhé půli Lacazette narazil míč Aubameyangovi a ten se trefil hezky k tyči. Jenže po standardce domácí opět srovnali, poté co se hlavou prosadil Ward. Čech opět neměl šanci zasáhnout. Poslední slovo ale měl Lacazette, který se ve vápně obtočil kolem obránce a z úhlu napálil míč pod břevno. V posledních devíti zápasech se francouzský útočník podílel na deseti brankách.

Fotbalisté Watfordu podruhé v historii vyhráli všechny čtyři úvodní zápasy sezony a po domácím vítězství 2:1 nad Tottenhamem jsou spolu s Liverpoolem a Chelsea jedinými stoprocentními celky. Dosud se jim to povedlo jen v sezoně 1988/89 ve druhé lize.

Watford s Tottenhamem prohrával po vlastním gólu, přesto dokázal duel otočit góly Deeneyho a Cathcarta po standardních situacích.

Výhru slavil i Manchester United, který zásluhou dvou branek Lukakua zvítězil 2:0 na půdě Burnley, za které posledních šest minut odehrál Matěj Vydra. Pogba neproměnil penaltu a posledních 20 minut United hráli bez vyloučeného Rashforda, který udeřil hlavou soupeře, domácí už ale prohru neodvrátili.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Cardiff - Arsenal 2:3 (45.+2 Camarasa, 70. Ward - 12. Mustafi, 62. Aubameyang, 81. Lacazette), Burnley - Manchester United 0:2 (27. a 44. Lukaku), Watford - Tottenham 2:1 (69. Deeney, 76. Cathcart - 53. vlastní Doucouré).