Čech je zpět. Při návratu do branky pomohl Arsenalu k výhře v Ligovém poháru

31. 10. 2018 23:05
Český gólman v souboji s třetiligovým Blackpoolem jednou inkasoval, jeho celek ovšem zvítězil 2:1.
Petr Čech při utkání s Blackpoolem
Petr Čech při utkání s Blackpoolem | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech se po měsíční pauze způsobené zraněním zadního stehenního svalu vrátil vítězně do branky Arsenalu. Londýnský tým porazil ve 4. kole Ligového poháru 2:1 třetiligový Blackpool a postoupil do čtvrtfinále.

O branky favorizovaného Arsenalu se postarali ve 30. minutě svým prvním gólem od letního příchodu z Juventusu stoper Stephan Lichtsteiner a pět minut po přestávce mladík Emile Smith-Rowe.

V 57. minutě však Arsenal oslabil vyloučením po druhé žluté kartě záložník Matteo Guendouzi a Blackpool využil přesilovku k zdramatizování zápasu. Čecha v 66. minutě překonal hlavičkou z malého vápna Paudie O'Connor, jenž ale sám vzal svému týmu šanci na zvrat červenou kartou v 84. minutě.

Šestatřicetiletý Čech se zranil 29. září při odkopu na konci prvního poločasu vítězného ligového zápasu proti Watfordu (2:0). V brance ho vystřídal jeho dosavadní ligový náhradník Bernd Leno, jenž od té doby nastoupil v pěti zápasech.

V dalších dnešních duelech porazila Chelsea 3:2 druholigové Derby, které trénuje bývalá ikona londýnského klubu Frank Lampard. V souboji londýnských týmů vyhrál Tottenham 3:1 na hřišti West Hamu.