reklama

Čech si přivodil zranění stehenního svalu. Do tří týdnů budu zpátky, věří brankář

Petr Čech si v zápase proti Watfordu poranil stehenní sval. Petr Čech si v zápase proti Watfordu poranil stehenní sval. autor: Reuters
Petr Čech se zranil v zápase Arsenalu proti Watfordu. "Po výkopu mi bylo jasné, že to dál nepůjde," řekl český brankář.

Londýn - Brankář fotbalistů londýnského Arsenalu Petr Čech věří, že po dnešním zranění stehenního svalu bude do tří týdnů zpět ve hře. V pondělí ho čeká důkladné vyšetření. Šestatřicetiletý český gólman se zranil při odkopu od branky na konci prvního poločasu vítězného ligového utkání s Watfordem a musel přepustit místo na hřišti náhradníkovi Berndu Lenovi.

"Prdlo mi v zadním stehenním svalu. Věřím, že budu do tří týdnů zpátky," uvedl na svém webu Čech. "Petr bude chybět asi dva až tři týdny. Zítra se podrobí důkladnějšímu vyšetření. Do zranění předváděl dobrý výkon a jsem rád, že Leno na něj dokázal navázat," řekl po zápase kouč Arsenalu Unai Emery.

Čech před reprezentační přestávkou zřejmě nestihne zápas Evropské ligy v Karabachu ani ligové derby s Fulhamem. "V minulém zápase proti Evertonu a teď proti Watfordu jsem několikrát při centru zboural pár hráčů a tělo mi to asi vrátilo. Začal jsem vnímat, že sval není stoprocentní, ale nechtěl jsem jít z boje. Doufal jsem, že dohraju poločas a s doktory se poradíme, co dál," uvedl Čech.

"Pak jsem vykopnul a hned mi bylo jasné, že to nepůjde. V pondělí jdu na vyšetření, které napoví, jak dlouho mě zranění bude limitovat. Já doufám, že se vrátím rychle. Snad budu po říjnové reprezentační pauze zpátky," doplnil bývalý dlouholetý český reprezentant.

Čech musel kvůli zranění střídat také v únorovém zápase s Evertonem. Tehdy si přivodil po srážce s útočníkem Niassem problémy s lýtkem.

reklama