reklama

Čech už není na Slovensku nejdražší. Trojnásobně ho trumfl neznámý Kamerunec

Jaromír Zmrhal odjížděl na reprezentační akci jako nejcennější fotbalista slovenské ligy. Během pauzy však o tento primát přišel. Jaromír Zmrhal odjížděl na reprezentační akci jako nejcennější fotbalista slovenské ligy. Během pauzy však o tento primát přišel. autor: Dalibor Sosna
Jaromír Zmrhal už není nejdražším hráčem slovenské fotbalové ligy. Českého záložníka Slovanu Bratislava s přehledem překonala nová posila Dunajská Stredy, kamerunský forvard Didier Lamkel Zé.

Zmrhalovu cenu určil specializovaný server Transfermarkt.de na 1,6 milionu eur, tedy asi 40 milionů korun.

Fotbalista, který nechyběl v minulých dnech na akci české reprezentace a zahrál si při ní ve všech třech odehraných duelech, se po letním přestupu z italské Brescie (na jaře ovšem hostoval v Mladé Boleslavi) stal nejdražším hráčem slovenské Fortuna Ligy.

Teď ovšem o tento primát přišel, a to dost výrazně. Právě v reprezentační pauze totiž Dunajská Streda přivedla čtyřiadvacetiletého Lamkela Zé a toho Transfermarkt.de cení na 4,5 milionu eur (114 milionů korun).

"To, že jsem nejdražším hráčem soutěže, mi nedělá nejmenší problém," holedbá se téměř dvoumetrový obr. "Jsem typem fotbalisty, který když nastoupí na hřiště, nepociťuje žádný tlak," tvrdí Lamkel Zé, že se pod dojmem očekávání a pozornosti upřené na nejdražšího hráče ligy rozhodně nezhroutí.

Rodák z kamerunské Bertouy působil i ve francouzském Lille, na Žitný ostrov nyní zamířil z belgických Antverp. V dresu tamního Royalu strávil tři roky a v 65 prvoligových zápasech nastřílel čtrnáct gólů.

Před příchodem do Dunajské Stredy si nové působiště důkladně nastudoval. Pořídil si záznamy z utkání klubu i videa odhalující jeho zázemí. Pak kývl. "Jsem velmi šťastný, že tu můžu být. Viděl jsem projekt klubu a moc se mi líbil. Svoje hostování považuju za správný krok," citovala Lamkela Zé oficiální stránka DAC.

S tlakem mu ostatně pomohou i spoluhráči, vždyť další místa v žebříčku nejcennějších plejerů soutěže za ním a Zmrhalem patří právě fotbalistům Dunajské Stredy.

Třetí je totiž Maďar András Schäfer. Dvaadvacetiletého středopolaře, který si zahrál i na letošním Euru a ve skupině dokonce gólem do sítě Německa přispěl k senzační remíze 2:2, ocenil respektovaný server hodnotou 1,5 milionu eur (38 milionů korun).

Čtvrtý je pak jeho krajan Zsolt Kalmár s 1,2 milionu eur (30 milionů korun), jenž v DAC hostuje z bundesligového Lipska. Až na páté pozici žebříčku se nachází další hráč mistrovského Slovanu Uche Agbo, jenž se o ni s milionem eur (25 milionů korun) dělí s Andrijou Baličem zase z Dunajské Stredy.

Představení Lamkela Zé coby posily Dunajské Stredy:

reklama