Čech vychytal Arsenalu výhru nad hvězdami MLS, překonal ho pouze Drogba

29. 7. 2016 13:12
Petr Čech se poprvé v přípravě na novou sezonu představil v dresu Arsenalu. Gunners; i díky jeho zákrokům porazili výběr MLS 2:1.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

San Jose - Petr Čech poprvé v přípravě na novou sezonu odchytal zápas za Arsenal a během zámořského turné se radoval z výhry 2:1 nad výběrem ligy MLS v tradičním utkání hvězd. Čecha, jenž po mistrovství Evropy ukončil reprezentační kariéru, překonal v San Jose pouze jeho dlouholetý kolega z Chelsea Didier Drogba.

Čech se už v úvodní desetiminutovce duelu blýskl zákrokem proti Giovanimu Dos Santosovi a krátce nato se jeho tým dostal do vedení. V 11. minutě otevřel skóre Kostaričan Joel Campbell z pokutového kopu po faulu na svou osobu.

O vyrovnání se postaral krátce před přestávkou osmatřicetiletý Drogba. Útočník z Pobřeží slonoviny, jenž hraje od loňska za Montreal, překonal bývalého parťáka Čecha na třetí pokus. Jeho první střelu český gólman kryl, při dorážce zachránila na brankové čáře letní posila Rob Holding, ale poté už se Drogba nemýlil.

O vítězství anglického vicemistra rozhodl devatenáctiletý útočník Chuba Akpom, jenž tři minuty před koncem doklepl do branky přihrávku Nacha Monreala.

Výběr MLS prohrál v exhibičním utkání s hosty z Evropy poprvé od roku 2013, kdy nestačil na AS Řím. V minulých dvou letech hvězdy zámořské ligy zvítězily nad Bayernem Mnichov a Tottenhamem.