Čech zavinil penaltu, Arsenal ale i tak vyhrál a má stejně bodů jako první Citizens

Aktualizováno 29. 10. 2016 18:06
Český brankář Petr Čech v 10. kole fotbalové Premier League zavinil faulem penaltu, Arsenal ale i přesto vyhrál na hřišti Sunderlandu 4:1. Dvěma góly se na tom podíleli Sánchez a Giroud.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu třemi góly v sedmi minutách rozhodli o vítězství 4:1 v 10. kole anglické ligy na hřišti Sunderlandu a v čele tabulky mají stejně bodů jako vedoucí Manchester City. Londýnskému celku tak nakonec nemusela vadit ani penalta po faulu brankáře Petra Čecha, kterou za Sunderland v 65. minutě proměnil Jermain Defoe na 1:1.

Na stejné bodové úrovni je také třetí Liverpool, který zvítězil v Londýně 4:2 nad Crystal Palace. Tottenham ve šlágru kola remizoval s mistrovským Leicesterem 1:1 a jako jediný v sezoně ještě neprohrál. Manchester United počtvrté za sebou v lize ztratil, s Burnley jen remizoval bez branek.

V prvním poločase duelu mezi Crystal Palace a Liverpoolem padlo pět gólů, což se v žádném jiném zápase tohoto ročníku nestalo. Liverpool šel do šaten s vedením 3:2, o které se postarali Can, Lovren a Matip, zatímco za domácí se dvakrát prosadil McArthur.

Definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro "Reds" v druhé půli Firmino, který po Hendersonově pasu přeloboval gólmana Mandandu. Liverpool tak letos už poosmé dokázal vstřelit čtyři a více branek v zápase. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa získali z posledních osmi zápasů 20 bodů. Crystal Palace na výhru čeká už čtyři utkání.

Tottenham ve šlágru kola remizoval s mistrovským Leicesterem 1:1 a jako jediný dosud v této sezoně neprohrál. Manchester United počtvrté za sebou v lize ztratil, s Burnley jen remizoval bez branek.

Manchester City vedl na hřišti West Bromwiche od 19. minuty, kdy Gündoganovu přihrávku za obranu zužitkoval Agüero. O chvíli později argentinský forvard střelou zpoza vápna trefil pravý horní roh branky. Agüero se při posledních sedmi ligových startech trefil šestkrát.

Wenger vytáhl správného žolíka

V druhém poločase se sice domácí trochu osmělili a dostali se k nadějným pokusům, desáté ligové prohře se "Citizens" v řadě ale nezabránili. V závěru navíc pojistil výhru Manchesteru dvěma góly Gündogan, kterému se skórovat i asistovat v jednom zápase povedlo poprvé od ledna, kdy ještě hrál za Dortmund.

Arsenal od začátku duelu v Sunderlandu potvrzoval roli favorita a v 19. minutě se dostal do vedení, když centr od Oxlade-Chamberlaina hlavou zužitkoval Sánchez. Dvacet minut po přestávce ale Watmore utekl domácí obraně a problém musel hasit Čech, ale jen za cenu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Defoe. Čtyřiatřicetiletý útočník se do sítě "Kanonýrů" v Premier League trefil po téměř 12 letech.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger pak měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal francouzského reprezentanta Girouda a ten prvními dvěma doteky s míčem dvakrát skóroval. V posledních sedmi utkáních proti Sunderlandu vstřelil sedm branek. Vzápětí navíc přidal další gól Sánchez a oslavil jubilejní 50. soutěžní trefu za "Kanonýry".

United se nedokázali prosadit

Arsenal neprohrál v devátém ligovém utkání v řadě, zatímco svěřenci Davida Moyese stále čekají na první vítězství v sezoně a v tabulce jsou poslední s pouhými dvěma body.

Tottenham byl proti Leicesteru blízko brance ve 40. minutě, Alli ale tvrdou ránou napálil břevno. O chvíli později ale obránce "Lišek" Huth ve vápně fauloval Janssena, který se sám postavil k penaltě a dal z ní svůj první gól v anglické lize.

Domácím ale nevyšel vstup do druhého dějství a Leicester rázem vyrovnal, když Vardyho přízemní pas do šestnáctky zužitkoval Musa. "Kohouti" poprvé v sezoně inkasovali gól ze hry. Trenérovi Leicesteru Claudiu Ranierimu se proti Tottenhamu v lize daří: v 11 zápasech jeho tým nikdy neprohrál.

Manchester United měl sice proti Burnley až drtivou převahu, gólmana Heatona ale ani jednou nepřekonal, přestože jej přímo ohrozil jedenáctkrát a celkově si připsal 37 střel. Burnley bylo pod tlakem po celý zápas i přes vyloučení domácího záložníka Herrery ze 68. minuty.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Sunderland - Arsenal 1:4 (65. Defoe z pen. - 19. a 78. Sánchez, 71. a 76. Giroud), Manchester United - Burnley 0:0, Middlesbrough - Bournemouth 2:0 (39. Ramírez, 56. Downing), Tottenham - Leicester 1:1 (44. Janssen z pen. - 48. Musa), Watford - Hull 1:0 (83. Deeney), West Bromwich - Manchester City 0:4 (19. a 28. Agüero, 79. a 90. Gündogan), Crystal Palace - Liverpool 2:4 (18. a 33. McArthur - 16. Can, 21. Lovren, 44. Matip, 71. Firmino).