Real je při chuti, doma nasázel Leganés čtyři góly. Atlético padlo

1. 9. 2018 20:42
Naopak Atlético v sobotu podlehlo Celtě Vigo.
Celta Vigo
Celta Vigo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve 3. kole španělské ligy Leganés 4:1 a po třech kolech mají nadále plný počet bodů. Dvakrát se trefil Karim Benzema a zdvojnásobil svůj střelecký účet v sezoně.

První gól Realu dal v 17. minutě ranou z voleje Bale. Velšský útočník skóroval v sedmém ligovém zápase v řadě, což je jeho nejdelší série. Hosté ale dokázali ještě v prvním poločase srovnat, Courtoise při jeho premiéře v dresu Realu překonal z penalty Carrillo.

"Bílý balet" o výsledku rozhodl třemi góly po změně stran. V rozmezí jedenácti minut se dvakrát prosadil Benzema, když nejprve hlavou zužitkoval Asensiův centr a následně se trefil střelou zpoza vápna. Útočník Realu skóroval proti všem 33 soupeřům v La Lize, proti kterým v kariéře nastoupil. Čtvrtý gól přidal z pokutového kopu Ramos.

Celta Vigo porazila na svém hřišti Atlético Madrid 2:0. Poražení hosté hráli posledních dvacet minut v deseti po vyloučení Saviče.

Ještě před tím padly oba góly. Hned po 42 sekundách druhé půle prostřelil Oblaka po rychlém brejku Gómez a o šest minut později přidal druhou branku galicijského celku hlavou kapitán Aspas.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval svěřencům Diega Simeoneho v 70. minutě Savič, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě. Celta porazila Atlético po předchozích šesti ligových porážkách v řadě.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Vigo - Atlético Madrid 2:0 (46. Gómez, 52. Aspas), Real Madrid - Leganés 4:1 (50. a 61. Benzema, 17. Bale, 66. Ramos z pen. - 24. Carrillo z pen.).

Utkání Vallecano - Bilbao bylo odloženo.