Černá série italského Udine nekončí. V lize prohrálo již sedmý zápas v řadě

3. 4. 2018 21:00
Antonín Barák odehrál za Udine celý zápas, avšak trvající černou sérii svého týmu nedokázal zastavit.
Jakub Jankto se dostal na hřiště po přestávce.
Jakub Jankto se dostal na hřiště po přestávce. | Foto: ČTK

Řím - Sedmou porážku za sebou utrpěli v italské lize fotbalisté Udine. V dohrávaném utkání 27. kola dnes doma podlehli 0:2 Fiorentině. Celý zápas odehrál za poražený tým Antonín Barák, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu, jeho spoluhráč Jakub Jankto přišel na hřiště po poločasové přestávce.

Zápas se měl původně hrát 4. března, ale kvůli tragickému náhlému úmrtí kapitána Fiorentiny Davideho Astoriho byl odložen. Diváci i aktéři utkání uctili památku obránce, který zemřel ve spánku v 31 letech na zástavu srdce, ve 13. minutě podle hráčova čísla.

Fiorentina od nešťastné události jen vítězí, což dnes potvrdila díky gólům Jordana Veretouta z penalty a Giovanniho Simeoneho. V Udine uspěla po devíti letech. Pro svěřence kouče Stefana Pioliho to byla pátá výhra v řadě, po níž jim patří osmé místo v tabulce. Udine, které prohrálo stejným poměrem v sobotu s Bergamem, kleslo vinou černé série už na třinácté místo.

Díky gólům z konce zápasů dnes slavily vítězství oba janovské týmy. Sampdoria po třech porážkách za sebou vyhrála v Bergamu 2:1 trefou Duvana Zapaty z 84. minuty. FC Janov zajistil stejné vítězství nad Cagliari v 90. minutě Iuri Medeiros krásnou střelou z dálky.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Bergamo - Sampdoria Janov 1:2 (67. Toloi - 43. Caprari, 84. Zapata), FC Janov - Cagliari 2:1 (53. Lapadula, 90. Medeiros - 62. Barella), Udine - Fiorentina 0:2 (29. Veretout z pen., 71. Simeone).