Chelsea přestřílela Southampton a míří za titulem, obrana Londýňanů ale znovu neudržela nulu

25. 4. 2017 22:51
Důležitý krok za anglickým titulem udělala londýnská Chelsea, která vyhrála se Southamptonem 4:2 a odčinila tak porážku z minulého kola od Manchesteru United.
Diego Costa se trefil proti Southamptonu hned dvakrát.
Diego Costa se trefil proti Southamptonu hned dvakrát. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea zvítězili v anglické lize nad Southamptonem 4:2, odčinili předchozí porážku 0:2 od Manchesteru United a znovu přiživili své naděje na zisk titulu. Před středečními zápasy vedou tabulku o sedm bodů před Tottenhamem, který o víkendu vyřadili v semifinále Anglického poháru. Třetí Liverpool má odehráno o utkání víc a ztrácí na první místo už 12 bodů.

Chelsea nedokázala ani v jedenáctém zápase za sebou udržet čisté konto, tentokrát ji ale podrželi útočníci. Delší sérii měla naposledy v prosinci 1996, kdy neodehrála s nulou 13 utkání v řadě.

Eden Hazard se odvděčil za návrat do základní sestavy v 5. minutě, kdy poslal domácí svým 15. gólem v sezoně do vedení. Za necelých dvacet minut ale vyrovnal bývalý záložník Chelsea Oriol Romeu, jenž se trefil po více než roce. Do prázdné brány doklepl míč, který předtím vyrazil Thibaut Curtois.

Ještě před koncem poločasu poslal domácí znovu do vedení po rohu další navrátilec do základní jedenáctky Gary Cahill, jenž o víkendu v úspěšném semifinále Anglického poháru chyběl kvůli žaludečním problémům.

Po přestávce se pak prosadil i Diego Costa, který v poháru stejně jako Hazard jen střídal a po sedmizápasovém půstu si připsal jubilejní 50. gól v Premier League. Těsně před koncem pak načal další padesátku brankou na 4:1. Hosté dokázali v nastavení už jen snížit po trefě Ryana Bertranda.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Chelsea - Southampton 4:2 (53. a 89. Costa, 5. Hazard, 45.+1 Cahill - 24. Romeu, 90.+4 Bertrand).