Crystal Palace dotahoval, ale londýnské derby nakonec patřilo Chelsea

Aktualizováno 7. 7. 2020 23:21
Fotbalisté Chelsea vyhráli v 34. kole anglické ligy v londýnském derby na půdě Crystalu Palace 3:2 a posunuli se na třetí místo.
César Azpilicueta z Chelsea v souboji s hráčem Crystal Palace Jordanem Ayewem
César Azpilicueta z Chelsea v souboji s hráčem Crystal Palace Jordanem Ayewem | Foto: Reuters

Leicester totiž dokázal v závěru proti oslabenému Arsenalu už jen srovnat a remizoval 1:1. Watford zvládl záchranářský souboj s posledním Norwichem a zvítězil 2:1.

Chelsea vedla už v 27. minutě po gólech Oliviera Girouda a Christiana Pulisice o dvě branky. Dvě asistence si připsal Brazilec Willian, který se poprvé v dresu "Blues" podílel na gólech ve čtyřech ligových zápasech v řadě.

Ve 34. minutě snížil výstavní ránou z dálky Wilfried Zaha. Po změně stran na chvíli uklidnil favorita střídající Tammy Abraham, vzápětí ale opět snížil Christian Benteke. Na víc už se ale domácí nevzmohli a po čtvrté prohře za sebou zůstali na 14. příčce.

Arsenal dlouho potvrzoval, že se mu proti Leicesteru doma daří, na stadionu Emirates s ním neprohrál ani 23. utkání v řadě. "Kanonýry" poslal do vedení svou dvacátou ligovou trefou v sezoně Pierre-Emerick Aubameyang, který zužitkoval přihrávku Bukaya Saka.

V 75. minutě byl ale vyloučen po ostrém šlapáku střídající Edward Nketiah a "Lišky" dokázaly srovnat. Prosadil se s 22 góly nejlepší střelec Premier League Jamie Vardy.

Watford otočil důležitý záchranářský duel proti poslednímu Norwichi, vítězství 2:1 mu zařídil parádními nůžkami a první trefou od srpna 2018 Danny Welbeck. Watford má v neúplné tabulce náskok čtyř bodů na sestupové pásmo, naopak Norwich se s desetibodovou ztrátou může zachránit už jen teoreticky.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Crystal Palace - Chelsea 2:3 (34. Zaha, 72. Benteke - 6. Giroud, 27. Pulisic, 71. Abraham), Watford - Norwich 2:1 (10. Dawson, 55. Welbeck - 4. Buendía), Arsenal - Leicester 1:1 (21. Aubameyang - 84. Vardy).

1. Liverpool 33 29 2 2 72:25 89
2. Manchester City 33 21 3 9 81:34 66
3. Chelsea 34 18 6 10 63:46 60
4. Leicester 34 17 8 9 64:32 59
5. Manchester United 33 15 10 8 56:33 55
6. Wolverhampton 33 13 13 7 45:36 52
7. Arsenal 34 12 14 8 50:42 50
8. Tottenham 33 13 9 11 52:44 48