Senzace v Manchesteru, United podlehli poslednímu Sheffieldu

Aktualizováno 27. 1. 2021 23:34
Fotbalisté Manchesteru United ve 20. kole anglické ligy doma překvapivě podlehli poslednímu Sheffieldu 1:2 a zůstali na druhém místě o bod za městským rivalem City, který má zápas k dobru. Chelsea při debutu trenéra Thomase Tuchela remizovala s Wolverhamptonem 0:0 a v neúplné tabulce je osmá.
Harry Maguire
Harry Maguire | Foto: Reuters

Sheffield od začátku favorita trápil. Billyho Sharpa ještě ve velké šanci vychytal David de Gea, ale ve 23. minutě španělský gólman kapituloval po hlavičce Keana Bryana z rohu. Hosté poprvé v aktuální ligové sezoně vedli po prvním poločase.

V 64. minutě vyrovnal kapitán Harry Maguire rovněž hlavou z rohového kopu, místo obratu však "Rudí ďáblové" zažili další šok, když hostům po deseti minutách vrátil vedení Oliver Burke tečovanou střelou. Manchesterský tým v Premier League nebodoval po 13 zápasech a s Sheffieldem na Old Trafford prohrál poprvé od prosince 1973.

Německý kouč Tuchel teprve v úterý převzal Chelsea po odvolaném Franku Lampardovi a stihl s ní jediný trénink. Domácí na stadionu Stamford Bridge častěji drželi míč, ale do velkých šancí se přes pevnou defenzivu soupeře nedostávali.

Brankář Wolverhamptonu Rui Patrício zlikvidoval hlavičku Antonia Rüdigera i tečovaný pokus Calluma Hudsona-Odoie. Hostující Pedro Neto v 71. minutě lobem trefil břevno. Chelsea vyhrála pouze dva z posledních devíti ligových zápasů, třináctý Wolverhampton v Premier League nezvítězil sedmkrát po sobě.

Třetí Leicester, soupeř Slavie v únorovém úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy, remizoval na půdě Evertonu 1:1. Na úvodní trefu Jamese Rodrígueze z 30. minuty odpověděl po změně stran Youri Tielemans, jenž potrestal zaváhání brankáře Jordana Pickforda. "Lišky" posedmé za sebou v soutěži neprohrály. Everton je sedmý.

Burnley se střídajícím útočníkem Matějem Vydrou na svém hřišti přestřílelo Aston Villu 3:2, navázalo na překvapivý triumf 1:0 v Liverpoolu a je na 15. příčce.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Burnley - Aston Villa 3:2 (52. Mee, 76. McNeil, 79. Wood - 14. Watkins, 68. Grealish), Chelsea - Wolverhampton 0:0Everton - Leicester 1:1 (30. Rodríguez - 67. Tielemans), Brighton - Fulham 0:0Manchester United - Sheffield United 1:2 (64. Maguire - 23. Bryan, 74. Burke).

1. Manchester City 19 12 5 2 36:13 41
2. Manchester United 20 12 4 4 37:27 40
3. Leicester 20 12 3 5 36:22 39
4. West Ham United 20 10 5 5 30:24 35
5. Liverpool 19 9 7 3 37:22 34
6. Tottenham 18 9 6 3 33:17 33
7. Everton 18 10 3 5 29:22 33
8. Chelsea 20 8 6 6 33:23 30