Liverpool v derby prohloubil krizi, Chelsea pod Tuchelem ještě neprohrála

Aktualizováno 20. 2. 2021 21:21
Fotbalisté Liverpoolu ve 25. kole anglické ligy podlehli městskému rivalovi Evertonu 0:2 a prohloubili svou krizi. Úřadující mistři nebodovali počtvrté za sebou a jsou na šestém místě neúplné tabulky. "Karamelky" na stadionu Anfield zvítězily poprvé od roku 1999. Liverpool doma prohrál poslední čtyři ligové zápasy, což se mu nestalo 98 let, a na vedoucí Manchester City ztrácí 16 bodů.

Evertonu dokonale vyšel začátek. James Rodríguez už ve třetí minutě přihrávkou za obranu vyslal do šance Richarlisona a ten překonal spoluhráče z brazilské reprezentace brankáře Alissona.

Jeho protějšek Jordan Pickford poté předvedl několik výborných zákroků, když vychytal Jordana Hendersona, Sadia Maného nebo Muhammada Salaha. Pojistku hostů přidal v 83. minutě náhradník Gylfi Sigurdsson proměněnou penaltou. Sedmý Everton zdolal Liverpool poprvé od roku 2010 a po 23 soutěžních duelech.

Chelsea remizovala v Southamptonu 1:1. Čtvrtý tým tabulky udržel neporazitelnost pod trenérem Thomasem Tuchelem, ale zaváhal po sérii pěti soutěžních výher.

Southampton poslal do vedení po půl hodině hry z ojedinělé akce Takumi Minamino. Chelsea vyšel vstup do druhého poločasu a v 54. minutě vyrovnal Mason Mount z pokutového kopu. Hosté víc drželi míč, ale velké šance si nevytvořili. V 71. minutě londýnské mužstvo zachránilo břevno po hlavičce Jannika Vestergaarda. "Saints" bodovali po šesti ligových porážkách a jsou třináctí.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Southampton - Chelsea 1:1 (33. Minamino - 54. Mount z pen.), Burnley - West Bromwich 0:0, Liverpool - Everton 0:2 (3. Richarlison, 83. Sigurdsson z pen.), Fulham - Sheffield United 1:0 (61. Lookman).

1. Manchester City 24 17 5 2 49:15 56
2. Manchester United 24 13 7 4 50:31 46
3. Leicester 24 14 4 6 42:26 46
4. Chelsea 25 12 7 6 41:25 43
5. West Ham United 24 12 6 6 37:28 42
6. Liverpool 25 11 7 7 45:34 40
7. Everton 24 12 4 8 37:33 40
8. Aston Villa 22 11 3 8 36:24 36