Chelsea rozstřílela Leicester, Manchester City zahodil dvě penalty a remizoval, Arsenal bere 3 body

Londýnská Chelsea přivítala v 8. kola Premier League mistrovský Leicester a po jednoznačném průběhu utkání zvítězili domácí 3:0. Arsenal zvítězil doma se Swansea 3:2, Bournemouth rozstřílel Hull 6:1, Manchester City remizoval s Evertonem 1:1, Stoke zvítězilo ze Sunderlandem 2:0, West Bromwich remizoval s Tottenhamem 1:1.

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City podruhé za sebou v anglické lize ztratili. S Evertonem remizovali 1:1 a v čele tabulky jsou před Arsenalem už pouze o skóre. Londýnský celek s Petrem Čechem v brance totiž porazil neoblíbeného soupeře Swansea 3:2. Třetí Tottenham remizoval na hřišti West Bromwiche 1:1.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Chelsea porazila Leicester jednoznačně 3:0 po gólech Diega Costy, Edena Hazarda a Victora Mosese. Úřadující mistr čeká na venkovní výhru od dubna, v této sezoně na soupeřových hřištích prohrál všechny čtyři zápasy při skóre 3:13.

Velkou šanci dostat se do vedení proti Evertonu měl Manchester City v 43. minutě. Jagielka fauloval ve vápně Silvu, De Bruyneho penaltu ale vyrazil gólman Stekelenburg. Přestože byli domácí "Citizens" mnohem aktivnější, první gól zápasu dali nakonec hosté. V 64. minutě s míčem téměř polovinu hřiště proběhl útočník Lukaku a překonal brankáře Brava. V posledních pěti utkáních se belgický reprezentant prosadil šestkrát.

Kapitán hostů Jagielka neprožil povedený zápas. V 70. minutě zařídil druhý pokutový kop pro Manchester, tentokrát se jeho exekuce ujal střídající Agüero, ani argentinský střelec ale proti Stekelenburgovi neuspěl. "Citizens" v této sezoně neproměnili čtyři z osmi penalt. Bod pro domácí ale posléze zachránil střídající Nolito, kterému stačila ke skórování minuta na hřišti.

Petr Čech prožil jubileum

Jubilejní 50. soutěžní start v dresu Arsenalu si připsal brankář Petr Čech. Přestože jej neoslavil čistým kontem, mohl se radovat z těsného vítězství proti Swansea, kterou poprvé vedl americký trenér Bob Bradley. Ve velké formě hraje Walcott, který v prvním poločase dvěma góly poslal "Kanonýry" do vedení a v devíti soutěžních zápasech této sezony se podílel na stejném počtu branek - sedm dal a u dvou asistoval.

United opět zklamali, Citizens poprvé padli. Arsenal se raduje z kontroverzní výhry United opět zklamali, Citizens poprvé padli. Arsenal se raduje z kontroverzní výhry Čtěte zde

Do přestávky ještě snížil Sigurdsson, v druhém poločase ale dvoubrankový náskok domácím vrátil Özil a stylově oslavil dnešní 28. narozeniny. Swansea se sice následně znovu dostala na dostřel po gólu Bastóna a navíc posledních 20 minut hrála přesilovku, domácí ale o šestou výhru v řadě neobrala. Arsenal porazil "Labutě" v lize na Emirates Stadium po pěti letech.

Tottenham odmítl šanci jít do čela

Tottenham prohrával na hřišti West Bromwiche od 82. minuty po zásahu Chadliho, který v předchozích třech sezonách působil právě v týmu "Kohoutů". Belgický záložník se podílel na šesti z posledních sedmi gólů WBA: čtyři dal a na dva přihrál. Minutu před koncem ale bod pro hosty zachránil Alli a Tottenham zůstal jediným neporaženým celkem Premier League.

Southampton, anglická zásobárna talentů. Sparta by se od něj mohla učit, jak vést klub Southampton, anglická zásobárna talentů. Sparta by se od něj mohla učit, jak vést klub Čtěte zde

Už v sedmé minutě "Blues" otevřeli skóre zápasu s Leicesterem, když Hazardův rohový kop Matič patičkou prodloužil k volnému Costovi, který si připsal sedmý gól v sezoně a vede tabulku střelců. Španělský útočník se v 62 zápasech za Chelsea přímo podílel na 50 brankách: 39 dal a na 11 přihrál. Leicester inkasoval v tomto ročníku Premier League už pátý gól po rohu, což se nepřihodilo žádnému jinému týmu.

Leicester vyhořel s Chelsea

A pro "Lišky" bylo v prvním poločase ještě hůř. Luiz z přímého kopu trefil pouze spojnici branky, v 33. minutě si už ale s gólmanem Schmeichelem poradil Hazard. Belgičan má na kontě 44 ligových gólů a od jeho debutu v soutěži v srpnu 2012 se žádný záložník neprosadil vícekrát.

Liverpool jde na druhé místo Premier League, nezaváhala ani Chelsea Liverpool jde na druhé místo Premier League, nezaváhala ani Chelsea Čtěte zde

Chelsea měla v druhé půli i trochu štěstí, když Luiz srazil míč do tyče vlastní branky. Blízko brance byl i domácí záložník Kanté, který se v minulé sezoně radoval z titulu Leicesteru, jeho pokus ale obránce Morgan vyrazil mimo.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl po povedené Chalobahově efektní přihrávce Moses. Leicester z posledních tří duelů získal jediný bod a nachází se až na 13. místě.

Nováček deklasoval Hull

Debakl 1:6 si z Bournemouthu odvezl Hull, který sice prožil povedený start sezony, poslední čtyři zápasy ale prohrál. Bournemouthu se naopak zejména na domácím stadionu daří - zvítězil zde v posledních třech utkáních.

Souboj posledních dvou týmů ovládlo Stoke, které porazilo 2:0 Sunderland. Obě branky vstřelil velšský reprezentant Allen, který se prosadil ve čtyřech soutěžních zápasech po sobě (třikrát za klub a jednou za Wales).

Crystal Palace znovu potvrdil, že se mu v londýnských derby příliš nedaří: z posledních 36 možných bodů získal jen osm. Porazit ho dokázal i v krizi se zmítající West Ham gólem Lanziniho z 19. minuty. V závěru poločasu mohl vyrovnat Benteke, neproměnil však penaltu. "Orlům" nepomohla ani závěrečná čtvrthodina v přesilovce po Cresswellově vyloučení.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Chelsea - Leicester 3:0 (7. Costa, 33. Hazard, 80. Moses), Arsenal - Swansea 3:2 (26. a 33. Walcott, 57. Özil - 39. Sigurdsson, 66. Bastón), Bournemouth - Hull 6:1 (45. z pen. a 65. Stanislas, 5. Daniels, 41. Cook, 83. Wilson, 89. Gosling - 34. Mason), Manchester City - Everton 1:1 (72. Nolito - 64. Lukaku), Stoke - Sunderland 2:0 (8. a 45.+1 Allen), West Bromwich - Tottenham 1:1 (82. Chadli - 89. Alli), Crystal Palace - West Ham United 0:1 (19. Lanzini).