Citizens rozdrtili Tottenham a prodloužili rekordní sérii, Čech vychytal 199. nulu

Jack Wilshere a Petr Čech po vítězství Arsenalu Jack Wilshere a Petr Čech po vítězství Arsenalu autor: Reuters
Vítězná série fotbalistů Leicesteru skončila po čtyřech zápasech, protože podlehli Crystalu Palace 0:3.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City jasně přehráli v 18. kole anglické ligy Tottenham 4:1 a pokračují v rekordní vítězné sérii. V lize vyhráli už 16 zápasů za sebou a vedou o 14 bodů.

Chelsea porazila Southampton 1:0 a bodově se dotáhla na druhý Manchester United. Vyhrál i Arsenal s Petrem Čechem, na domácím hřišti porazil trápící se Newcastle 1:0 a český brankář si připsal 199. čisté konto v Premier League.

Vítězná série fotbalistů Leicesteru skončila po čtyřech zápasech, protože podlehli Crystalu Palace 0:3. Londýnský celek naopak vyhrál poprvé v sezoně na cizím hřišti.

"Citizens" nasměroval k výhře ve 14. minutě gólovou hlavičkou po rohovém kopu Gündogan. Stejný hráč přihrál v 70. minutě na druhou branku De Bruynemu.

Domácí ze své aktivity vytěžili ve druhém dějství řadu dalších šancí a utkání jasně dominovali. V 76. minutě mohl zvýšit na rozdíl tří branek Gabriel Jesus, mladý brazilský útočník ale trefil z pokutového kopu pouze tyč a následnou dorážku poslal Sterling nad břevno.

Anglický křídelník si ale vše vynahradil v 80. minutě, když uklidil do brány Saného přihrávku. O deset minut později navíc využil velké chyby stopera Diera a připsal si 15. branku v sezoně ve všech soutěžích. V nastavení za hosty zkorigoval na 4:1 Eriksen.

O vítězství Chelsea rozhodla třetí minuta nastavení prvního poločasu. Marcos Alonso se postavil k přímému kopu a obstřelem kolem zdi bránících hráčů trefil dolní růžek Forsterovy brány. "Blues" dali od začátku loňské sezony sedm gólů přímou střelou ze standardní situace, což je nejvíc v lize.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2017/18 Prohlédněte zde

Svěřenci Antonia Conteho vyhráli páté ligové utkání na Stamford Bridge za sebou. Southampton už pětkrát v řadě nezvítězil.

Na stadionu Emirates viděli diváci také jedinou branku. Ve 23. minutě se po závaru před bránou odrazil míč k Özilovi, který ho parádně z voleje napálil pod břevno. Německý záložník zařídil v posledních pěti domácích zápasech šest gólů - dva sám dal a na čtyři přihrál.

Arsenal porazil Newcastle i podesáté v řadě. Navíc v lize po třech zápasech vyhrál a posunul se na čtvrtou příčku. "Straky" naopak klesly na sestupovou 18. pozici, z posledních devíti zápasů vybojovaly pouhý bod.

Crystal Palace se ujal vedení v 19. minutě zásluhou útočníka Bentekeho. Belgičan si naskočil na Townsendův centr a přesnou hlavičkou si připsal první branku v sezoně. Po 237 dnech tak přerušil čekání londýnského klubu na venkovní gól. Pojistku přidal ve 40. minutě Zaha, jenž přešel ve vápně přes obránce a křížnou střelou zvýšil.

Udine vyhrálo na hřišti prvního Interu, Barák se trefil po centru Jankta Udine vyhrálo na hřišti prvního Interu, Barák se trefil po centru Jankta Čtěte zde

Po hodině hry se prosadil hlavou domácí Iborra, rozhodčí ale branku kvůli faulu neuznal. Vzápětí nasimuloval pád v pokutovém území Ndidi a po druhé žluté kartě byl v den svých narozenin vyloučen. Oslabený Leicester už se na zdramatizování zápasu nezmohl, naopak v nastaveném čase upravil na 3:0 pro hosty Sako.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Leicester - Crystal Palace 0:3 (19. Benteke, 40. Zaha, 90.+4 Sako), Arsenal - Newcastle 1:0 (23. Özil), Brighton - Burnley 0:0, Chelsea - Southampton 1:0 (45.+3 Alonso), Watford - Huddersfield 1:4 (68. Doucouré - 23. a 89. z pen. Mooy, 6. Kachunga, 50. Depoitre), Stoke - West Ham United 0:3 (19. Noble z pen., 75. Arnautovic, 86. Sakho), Manchester City - Tottenham 4:1 (80. a 90. Sterling, 14. Gündogan, 70. De Bruyne - 90.+3 Eriksen).