reklama

Chelsea si zahrává s osudem své hvězdy, Batshuayi začíná ve Valencii od začátku

fotbal, německá liga 2017/2018, Borussia Dortmund, Michy Batshuayi fotbal, německá liga 2017/2018, Borussia Dortmund, Michy Batshuayi autor: Reuters
Belgický útočník se opět nedočkal šance v Chelsea. Michy Batshuayi se po skvělém půlroce trápí na dalším hostování. Restartuje znovu kariéru?

Valencie - Zažil vynikající půlrok. Útočník Michy Batshuayi se v Dortmundu sice zranil, ale zároveň stihl oslnit bundesligu devíti góly a s Belgií dokráčel až do semifinále mistrovství světa. V létě se o něj zajímaly elitní kluby. Nakonec zakotvil ve Valencii, kde zatím čeká na svůj první gól.

Ještě na začátku léta to vypadalo, že Batshuayi bude na přestupovém trhu horké zboží.

Ve Vestfálsku restartoval kariéru. Předtím totiž v Chelsea rok a půl paběrkoval, ve svých 23 letech hrál především za juniorku. Až si ho v lednu vyhlédl právě Dortmund.

Na dovolenou odletěl po vynikajícím půlroku v Dortmundu, který byl první v řadě uchazečů o další služby 24letého belgického útočníka. Kolem kroužily i movitější kluby. Zájem mělo Atlético Madrid,  v Evertonu jej chtěli jako náhradu za Waynea Rooneyho a usilovaly o něj i Sevilla s Valencií.

Batshuayi během světového šampionátu otevřeně připustil zájem několika klubů. "Mám za sebou nějaké telefonáty," řekl, ale vzápjetí dodal, že o svých preferencích má jasno. "Chelsea, nebo BVB, nad ničím jiným nepřemýšlím," potvrdil tehdy pro ESPN.

Jenže nakonec skončil ve Valencii.

Dortmund rozzářil další Kloppovu hvězdu. Má podivné jméno a když nemůže usnout, sleduje Spongeboba Dortmund rozzářil další Kloppovu hvězdu. Má podivné jméno a když nemůže usnout, sleduje Spongeboba Čtěte zde

Dá se říct, že se do jisté míry stal obětí chladné logiky trhu. Chelsea odmítala nabídky Dortmundu na trvalý přestup, protože chtěla za Batshuayiho víc peněz než údajných 53 milionů eur, které BVB nabízelo.

Ještě v létě manažer Chelsea Maurizio Sarri ujišťoval belgického útočníka, že pro něj má v sestavě místo. Zároveň Blues odmítali prodat hráče "pod cenou", jak sami uváděli.

Jenže v prvních zápasech Premier League se neobjevil ani na lavičce a bylo zřejmé, že nejspíš opět poputuje na hostování.

Ve Valencii se Batshuayi zatím trápí. Nastoupil do pěti zápasů, pokaždé ale jako střídající hráč a nasbíral tak jen 109 minut. Stále čeká na první gól nebo asistenci. Sám nejspíš dobře ví, že potřebuje především herní vytížení.

Dostal se totiž do začarovaného kruhu. Chelsea na jeho přestupu hodlá vydělat, nebo ho použít v základní sestavě. Teď ale na Batshuayiho čeká rok v La Lize, ve kterém bude muset přesvědčit trenéra Sarriho nebo zaujmout potenciální kupce. Jinak z něj bude na Stamford Bridge přinejlepším doživotní náhradník, vždyť v říjnu oslaví už 25 let a na stálé místo v sestavě pořád čeká.

Kontrakt Batshuayimu běží do léta 2020, načal už třetí sezonu jako kmenový hráč Chelsea a v Premier League si připsal pouhé tři starty. Čas prorazit mezi nejelitnější hráče se krátí. Pokud chce vystoupit ze stínu spoluhráče z národního týmu Romela Lukaka, musí Batshuayi zazářit už letos. V La Lize. 

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2018/19 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2018/19 Prohlédněte zde
reklama