United porazili ve šlágru kola Tottenham. Chelsea vystřelil devátou výhru v řadě Costa

Aktualizováno 11. 12. 2016 18:06
Chelsea se výhrou 1:0 nad West Bromwichem dostala do čela Premier League. Aktuálně činí její náskok na druhý Arsenal tři body. O jediný gól utkání se postaral Diego Costa.
Diego Costa
Diego Costa | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve šlágru 15. kola anglické ligy nad Tottenhamem 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Henrik Mchitarjan. United se v lize dočkali výhry po třech remízách a plný bodový zisk je v tabulce posunul na tři body právě za pátý Tottenham.

Mchitarjan navázal na svůj čtvrteční premiérový gól za United proti Luhansku v Evropské lize a nyní si letní posila z Dortmundu připsala i úvodní zásah v Premier League. V 29. minutě si arménský útočník naběhl za obranu soupeře a propálil gólmana Huga Llorise. Zápas však pro Mchitarjana skončil zraněním kotníku, které ho vyřadí ze hry nejméně na dva týdny.

Krátce po změně stran zahodil Victor Wanyama dobrou příležitost k vyrovnání, následně nevyužili šanci ani svěřenci kouče Josého Mourinha. Paul Pogba po hodině hry trefil z přímého kopu pouze tyč Llorisovy branky. Francouzskou posilu United o pár minut později jeho krajan vychytal ve velké šanci i podruhé a skóre se už nezměnilo.

Chelsea porazila West Bromwich 1:0 a vedou soutěž o tři body před Arsenalem. Jediný gól zápasu dal Diego Costa a dvanáctou trefou v sezoně se osamostatnil v čele tabulky střelců Premier League. Zároveň zařídil už deváté ligové vítězství svého klubu v řadě.

West Bromwich favoritovi dlouho odolával, disciplinovaná defenziva svěřenců kouče Tonyho Pulise ale vydržela jen do 76. minuty. Costa na pravém křídle snadno přetlačil Garetha McAuleyho, následně dovedl míč do vápna a pohlednou střelou na zadní tyč rozhodl o vítězství domácích.

Costa tak už v patnáctém kole vyrovnal svou gólovou bilanci z minulé sezony. Tehdy na tucet branek potřeboval 28 zápasů. O výborné formě španělského útočníka hovoří i skutečnost, že z jeho posledních šesti střel na branku padlo pět gólů.

Liverpool pouze remizoval s West Hamem 2:2 a podruhé za sebou nedokázal vyhrát. Dnes přitom tým kouče Jürgena Kloppa začal dobře, už v 5. minutě dal gól Adam Lallana.

Podobně jako Costa i Lallana svým zásahem vyrovnal bilanci z uplynulé sezony, ačkoliv výrazně chudší. Na čtyři zásahy potřeboval třicet zápasů, nyní je stihl ve třinácti kláních.

Na Lallanův gól ale West Ham ještě do poločasu zareagoval brankami Dimitriho Payeta z přímého kopu a Michaila Antonia, jemuž míč do šance tečovala obrana Liverpoolu. Alespoň bod pak pro domácí celek zařídil na začátku druhého poločasu Divock Origi.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Chelsea - West Bromwich 1:0 (76. Costa), Manchester United - Tottenham 1:0 (29. Mchitarjan), Southampton - Middlesbrough 1:0 (53. Boufal), Liverpool - West Ham United 2:2 (5. Lallana, 48. Origi - 27. Payet, 39. Antonio).