Liverpool ve šlágru udolal Spurs a vede. Chelsea díky zářezu roku vyhrála v Cardiffu

Aktualizováno 31. 3. 2019 19:47
Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru 32. kola Premier League díky vlastnímu gólu Tobyho Alderweirelda v poslední minutě 2:1 třetí Tottenham a vrátili se do čela tabulky dva body před Manchester City.
Manažer Cardiffu Neil Warnock nenesl porážku vůbec dobře.
Manažer Cardiffu Neil Warnock nenesl porážku vůbec dobře. | Foto: Reuters

Úřadující mistr má však utkání k dobru. V druhém dnešním duelu Chelsea otočila v závěru utkání na hřišti sestupem ohroženého Cardiffu a díky gólu v nastavení zvítězila 2:1.

Liverpool, jenž se snaží získat první ligový titul od roku 1990, poslal do vedení v 16. minutě Roberto Firmino. Brazilec se trefil po centru Andrewa Robertsona hlavou a navázal na úterní gól z reprezentačního utkání proti Česku v Praze. Tottenham vyrovnal v 70. minutě po rychlé akci, kterou na malém vápně zakončil jiný brazilský fotbalista Lucas Moura.

Zápas rozhodl v poslední minutě smolný moment pro Tottenham. Brankář londýnského celku Hugo Lloris vyrazil hlavičkový pokus Muhammada Salaha jen k nohám stopera Tobyho Alderweirelda, od něhož se míč odrazil do sítě.

Hrozbu první porážky Chelsea s Cardiffem v historii Premier League odvrátil hlavičkou po Willianově centru střídající Ruben Loftus-Cheek. O vyrovnání se v 84. minutě postaral rovněž hlavou obránce César Azpilicueta, který však zakončoval z jasného ofsajdu.

Chelsea měla v utkání herní převahu, ale defenzivu disciplinovaně hrajícího Cardiffu dobývala dlouho marně. Naopak v úvodu druhého poločasu poslal domácí do senzačního vedení volejem Victor Camarasa. Nespokojení fanoušci hostů v tu chvíli začali volat po odchodu trenéra Maurizia Sarriho. Italský kouč nechal v zápase s outsiderem odpočívat hlavní hvězdu týmu Edena Hazarda a poslal ho do hry až po přestávce.

Chelsea, kterou čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy souboj s pražskou Slavií, se navzdory nepřesvědčivému výkonu bodově dotáhla na pátý Arsenal. "Kanonýři" však mají k dobru pondělní zápas s Newcastlem.

Sarri poslal v Cardiffu do hry sestavu: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kovačič, Jorginho (64. Loftus-Cheek), Barkley - Pedro (53. Hazard), Higuaín (77. Giroud), Willian.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Cardiff - Chelsea 1:2 (46. Camarasa - 84. Azpilicueta, 90.+1 Loftus-Cheek), Liverpool - Tottenham 2:1 (16. Firmino, 90. vlastní Alderweireld - 70. Lucas Moura).