Chelsea vyhrála i na hřišti West Bromwiche a předčasně slaví šestý anglický titul

Aktualizováno 12. 5. 2017 23:34
Fotbalisté londýnské Chelsea zvítězili na hřišti West Bromwiche Albion. Svěřenci Antonia Conteho po 36 odehraných zápasech už můžou slavit anglický titul. O mistrovský gól se deset minut před koncem postaral střídající Michy Batshuayi.
Fotbalisté Chelsea slaví anglický titul
Fotbalisté Chelsea slaví anglický titul | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea po roční pauze získali mistrovský titul. "Blues" se v anglické lize protrápili k výhře 1:0 na hřišti West Bromwiche a dvě kola před koncem sezony mají v tabulce desetibodový náskok před druhým Tottenhamem, který ho už v závěrečných třech zápasech nemůže zlikvidovat.

Italský trenér Antonio Conte ve své premiérové sezoně dovedl londýnský tým k šestému titulu v historii. Chelsea napravila desáté místo z minulého ročníku a z trůnu sesadila loňského překvapivého šampiona Leicester.

Favorit měl na stadionu Hawthorns velké problémy překonat obranu WBA. Utkání 37. kola rozhodl až v 82. minutě střídající belgický útočník Michy Batshuayi. Chelsea vyhrála v lize počtvrté za sebou a potřetí bez inkasované branky.

"Je to pro hráče obrovský úspěch a já jim děkuji za odhodlání a nasazení. Skvělým přístupem mi ukázali, že v této sezoně chtějí dosáhnout něčeho velkého. Po téhle výhře musíme být šťastní a spokojení," řekl v televizním rozhovoru Conte.

Titul vystřelil náhradník

"Kvůli tomuhle jsme tvrdě pracovali celou sezonu. Celkově jsme byli nejlepším týmem v Premier League. Ve fotbale neexistuje lepší pocit," doplnil stoper Gary Cahill.

Chelsea měla v prvním poločase převahu a častěji držela míč, ale do šancí se dostávala jen obtížně. Po půl hodině hry pálil o kousek vedle Fábregas, mezi tyče se nevešla ani Pedrova střela.

V úvodu druhé půle West Bromwich podržel brankář Foster, který vyrazil Mosesovu ránu a chytil také akrobatický pokus Costy. Tlak Chelsea ale začal postupně oslabovat a přišlo dlouhé trápení.

V závěru navíc zahrozili domácí. Rondón však nevyužil slibný únik a náhradník Chadli těsně minul branku. "Blues" se přece jenom dočkali kýženého gólu. Batshuayi si osm minut před koncem naběhl na přihrávku Azpilicuety a zblízka se štěstím propálil Fostera.

"Čekal jsem, že to bude podobné utkání. V prvním poločase jsme měli spoustu šancí a potom jsme trochu znervózněli. Fotbal je krásný v tom, že hráč, který toho moc neodehrál, rozhodne gólem o titulu," prohlásil záložník Cesc Fábregas.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Everton - Watford 1:0 (56. Barkley), West Bromwich - Chelsea 0:1 (82. Batshuayi)