reklama

Co tohle bylo? Ostuda, trávník vypadal spíš jako pláž, stěžuje si Barcelona po výhře

Jordi Alba a trávník ve Valladolidu. Jordi Alba a trávník ve Valladolidu. autor: Reuters
Kvůli hrací ploše ve Valladolidu bude zahájeno disciplinární řízení.

Barcelona - Vedení španělské fotbalové ligy se bude zabývat stavem hrací plochy v utkání druhého kola mezi domácím Valladolidem a Barcelonou. Trávník se od úvodních minut zápasu trhal, tvořily se na něm nerovnosti a ztěžoval fotbalistům kombinační hru po zemi.

Favorizovaní Katalánci nakonec udolali nováčka soutěže 1:0 díky gólu Dembélého z 57. minuty.

"Hrací plocha nesplňovala minimální požadavky soutěže. Bude zahájeno disciplinární řízení, jehož cílem bude objasnit, kdo je za tuto situaci odpovědný," uvedli v prohlášení zástupci La Ligy. Podobně se už v průběhu utkání vyjádřil na sociálních sítích prezident soutěže Javier Tebas.

Trenér Valladolidu Sergio González žádal na tiskové konferenci po zápase o pochopení. "Byli jsme poslední tým, který do La Ligy postoupil, a před sezonou jsme měli problémy s výměnou hrací plochy. Nikdo si nepřál, aby trávník vypadal takhle, všichni v klubu udělali maximum," řekl kouč. Nový trávník byl na stadionu Josého Zorrilly položen teprve v úterý.

Hráči mistrovské Barcelony neskrývali po zápase i přes těsné vítězství frustraci. "Je ostuda, že se nejlepší liga na světě vůbec může hrát na takovém trávníku. Některá místa připomínala spíš pláž než fotbalové hřiště," uvedl záložník Sergio Busquets.

Podle španělských médií chystá Barcelona oficiální stížnost vedení soutěže. Po zápase ve Valladolidu si zástupci katalánského velkoklubu stěžovali už v roce 2014, kdy se jim nelíbila délka trávy na hrací ploše.

reklama