reklama

Co zápas, to gól, vyloučení, nebo aspoň žlutá. Enfant terrible Balotelli řádí i v Nice

Mario Balotelli a jeho červená karta proti Bordeaux Sport
Ve středečním zápase Ligue 1 proti Bordeaux Mario Balotelli nejprve skopl soupeře, následně viděl červenou kartu a na odchodu ze hřiště ještě "po řepkovsku" udeřil do kamery. Jeho první podzim v Nice byl stejně divoký jako jeho dosavadní kariéra.

Nice - Je mu sice už 26 let, ale nálepky "zlobivého dítěte" se Mario Balotelli už asi nikdy nezbaví. Ostatně ani po svém přestupu do francouzského Nice na svém divokém chování na hřišti nic nezměnil.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Dobře to ilustruje situace ze středečního zápasu Ligue 1 proti Bordeaux, v němž tvrdě skopl soupeře, viděl červenou kartu a při odchodu ze hřiště ještě "po řepkovsku" sáhl po kameře, která ho snímala. Však se podívejte na přiloženém videu. 

Jenže podivné excesy, kvůli kterým se Balotelli před lety převlékl do trička s nápisem "Proč vždycky jenom já", nejsou jedinou určující charakteristikou italského útočníka.

Stále totiž nezapomněl střílet góly. V Nice jich během 13 soutěžních zápasů stihl nasázet deset, s osmi zásahy v Ligue 1 patří do nejlepší desítky střelců soutěže a může se pyšnit skvělým průměrem jedné branky na zápas. A kdo ví, jestli by na tom Balotelli nebyl ještě lépe, kdyby neproseděl sedm zápasů kvůli zranění.

Zajímavé také je, že v zatím ve všech zápasech, do kterých Balotelli za Nice nastoupil se výrazně projevil ve statistikách. V jednom každém totiž buďto vstřelil gól, nechal se vyloučit, nebo alespoň žlutě napomenout.

Na všechny dosavadní Balotelliho góly za Nice se můžete podívat zde:

Video: Všech deset branek Maria Balotelliho za Nice Youtube.com

V Nice si ale zatím na jeho výstřelky nijak nestěžují. Stejně jako si nestěžuje samotný Balotelli. Smlouvu má ale jen do konce letošní sezony, takže se už brzy uvidí, zdali si po něm troufne opět sáhnout nějaký velkoklub, nebo na azurovém pobřeží zůstane.

reklama