Liverpool dělily od obratu centimetry, City nakonec získalo Superpohár v penaltách

4. 8. 2019 18:14
Fotbalisté Manchesteru City po roce opět vyhráli anglický Superpohár. Dnes na londýnském stadionu Wembley hráli s Liverpoolem v normální hrací době 1:1 a o šestém zisku trofeje rozhodli v penaltovém rozstřelu, který ovládli 5:4.
Raheem Sterling v Community Shield 2019
Raheem Sterling v Community Shield 2019 | Foto: Reuters

Manchester City poslal do vedení ve 12. minutě Raheem Sterling a poprvé se prosadil proti svému bývalému klubu. V úvodním poločase mohl přidat ještě druhou branku, ale trefil pouze tyč. Stejně poté dopadli i Virgil van Dijk a Muhammad Salah z Liverpoolu.

Vítěz Ligy mistrů, který do Superpoháru nastoupil díky druhému místu v Premier League, protože Manchester City vedle titulu vyhrál i Anglický pohár, se vyrovnání dočkal v 77. minutě. Postaral se o to Joel Matip a Liverpool v závěru sahal i po vítězství. Salah ale tři šance zahodil - jednou dokonce Kyle Walker zachránil situaci nůžkami na brankové čáře.

Utkání tak zamířilo do penaltového rozstřelu, ve kterém hráči manchesterského celku proměnili všech pět pokusů, zatímco Georgina Wijnalduma vychytal brankář Claudio Bravo.