Agüero už za City nasázel přes 200 gólů, dvěma z nich sestřelil v superpoháru Chelsea

5. 8. 2018 17:59
Manchester City porazil v anglickém superpoháru Chelsea díky dvěma brankám Sergia Agüera 2:0. Argentinec se díky těmto trefám přehoupl přes hranici dvou set gólů v dresu Citizens. Stačilo mu na ně 293 zápasů.
Community Shield 2018 - Sergio Agüero slaví gól City
Community Shield 2018 - Sergio Agüero slaví gól City | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City získali popáté anglický Superpohár. Ve Wembley porazili Chelsea 2:0 díky dvěma gólům argentinského útočníka Sergia Agüera, který ve službách bohatého klubu překonal hranici 200 gólů.

Pro svěřence Pepa Guardioly je to letos již třetí trofej poté, co na jaře ovládli Premier League a vyhráli Ligový pohár. Za týden se vydají za obhajobou ligového titulu zápasem na hřišti Arsenalu.

Naopak trenér Maurizio Sarri po příchodu z Neapole začal své angažmá v Chelsea porážkou v prvním soutěžním utkání.

Agüero otevřel skóre zápasu ve 13. minutě, kdy na hranici velkého vápna dostal míč od Phila Fodena a poslal ho přesně k tyči. Argentinec, který působí v klubu od roku 2011, jako první hráč v historii dosáhl hranice 200 branek v dresu Manchesteru City. Po necelé hodině hry mu poslal přihrávku za obranu Bernardo Silva a Agüero pojistil výhru.