reklama

Žádaný Coufal. West Ham podepsal s českou oporou novou tříletou smlouvu s opcí

David Moyes a Vladimír Coufal David Moyes a Vladimír Coufal autor: Reuters
Český fotbalový reprezentant Vladimír Coufal se po ročním působení ve West Hamu dohodl s vedením londýnského klubu na nové smlouvě. Server The Athletic dnes uvedl, že devětadvacetiletý obránce podepsal tříletý kontrakt s opcí na další rok.

Coufal přestoupil do West Hamu přesně před rokem z pražské Slavie za šest milionů eur (tehdy zhruba 162,5 milionu korun). United se v té době upsal do roku 2023 s dvouletou opcí.

"Před rokem se mi splnil sen. Máme za sebou jako klub skvělou sezonu. Jednou Kladivář, navždycky Kladivář," napsal dnes Coufal na Twitteru k ročnímu výročí přestupu do klubu, s nímž obsadil šesté místo v Premier League a postoupil do Evropské ligy.

Coufal se po příchodu do West Hamu zařadil k oporám týmu a společně s krajanem a bývalým spoluhráčem ze Slavie Tomášem Součkem patří k velkým oblíbencům fanoušků. Za United odehrál zatím 43 soutěžních zápasů, branky se ještě nedočkal.

Čtyřiadvacetinásobný český reprezentant má aktuálně zdravotní problémy, kvůli nimž nehrál ve čtvrtek v Evropské lize proti Rapidu Vídeň. Nejistý je také jeho start v nedělním ligovém duelu proti Brentfordu.

Fotbalová republika, díl šestý: Dvorec u Nepomuka Aktuálně.cz |  06:37
reklama