reklama

Coutinho zaplatí za přesun do Barcelony přes 330 milionů ze svého, Liverpool urychluje příchod Keity

Takto se už Coutinho fotil v novém dresu. Takto se už Coutinho fotil v novém dresu. autor: Reuters
Na světlo vyplouvají další detaily ohledně přestupu Coutinha z Liverpoolu do Barcelony. Podle všeho bude muset brazilský záložník zaplatit anglickému klubu 11,5 milionu liber z vlastní kapsy.

Liverpool - Druhý nejdražší hráč historie Philippe Coutinho bude muset paradoxně část svého přestupu zaplatit sám. Podle britských médií ho bude změna dresu stát 11 a půl milionu liber.

Coutinho přestupuje z Liverpoolu do Barcelony za přibližně 142 milionů liber. Brazilský záložník chtěl odejít už v létě, ale Reds ho odmítli prodat. Proti byli i v lednu, ale pětadvacetiletého záložníka se jim nepodařilo udržet. Trenéru Jürgennu Kloppovi tak nevyšel záměr prodat Coutinha až v létě.

Liverpool podle všeho nastavil podmínky, které Barcelona nesplnila. Coutinho tak zaplatí v přepočtu více než 330 milionů korun z vlastních peněz. Přibližně 260 milionů hned, dalších 70 později.

Spekuluje se, že Liverpool se tak snaží zajistit peníze pro dřívější přícho Nabyho Keity z Lipska. Anglický klub Keitu předběžně koupil za přibližně 67 milionů liber už v létě, přestup měl nabýt platnosti až v červenci 2018. Jenže s odchodem Coutinha se situace mění a trenér Klopp rychle shání náhradu.

Liverpoolu je ochotný další peníze připlatit za přesun Keity na ostrovy už v lednu další peníze. Pokud k tomu nedojde, bude Klopp do posil pravděpodobně investovat až v letním přestupovém okně. K dispozici by měl mít kompletní částku inkasovanou za prodej Coutinha.

Griezmann licituje s Manchesterem United. Chce ohromný balík, jinak podepíše Barceloně Griezmann licituje s Manchesterem United. Chce ohromný balík, jinak podepíše Barceloně Čtěte zde

"V minulosti jsme nikdy neměli tak dobrou pozici, abychom mohli zareagovat na odchod hráče," řekl Klopp pro deník Independent. Reds nemusí spěchat, jako ofenzivní záložníci mohou Coutinha zastoupit Alex Oxlade-Chamberlain a uzdravující se Adam Lallana.

Brazilský záložník by se měl k Barceloně připojit definitivně v pondělí. Jak vyšlo dříve najevo, svému klubu bude kvůli zranění bezprostředně po přestupu chybět.

reklama