reklama

Český fotbalový útočník míří do Ameriky. Střelce Ondráška z Krakova zlákal Dallas

Podpis smlouvy Zdeňka Ondráška v Dallasu Podpis smlouvy Zdeňka Ondráška v Dallasu autor: Aktuálně.cz
Český fotbalový útočník Zdeněk Ondrášek přestoupil z Wisly Krakov do Dallasu, který hraje americkou MLS. Podepsal smlouvu na dva roky s možným prodloužením.

Dlouho se spekulovalo, že do zámoří zamíří z pražské Sparty útočník Josef Šural, kterému na Letné končí za půl roku smlouva. Nakonec bude hrát americkou MLS jiný forvard.

"Zdeňka si osobně vybrali nový trenér Luchi Gonzalez a sportovni ředitel Marco Feruzzi. Ten za Zdeňkem osobně letěl do Krakova," řekl k přestupu pro Aktuálně.cz agent David Zíka.

Ondrášek má dobrou formu. V polské Ekstraklase v 19 zápasech aktuální sezony vstřelil 11 gólů a na dva přihrál, patřil k oporám mužstva. Proto si ho vybral FC Dallas. Ten drží v západní konferenci MLS čtvrté místo v tabulce. V Dallasu už v roce 2002 působil střední záložník Luboš Kubík, který zde dohrál svou bohatou kariéru.

Devětadvacetiletý rodák ze Strakonic v české lize nastupoval za České Budějovice. Přes norské Tromsö se před třemi roky dostal do Wisly Krakov, kde letos na podzim prožil nejlepší období kariéry. S 11 góly je druhým nejlepším střelcem polské ligy. Celkem dal v Polsku 20 ligových branek.

Ondrášek zaujal i reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého, který ho v listopadu zařadil mezi náhradníky a zvažoval jeho nominaci. V minulosti hrál i za národní tým do 21 let.

Dallas patří k tradičním celkům MLS, ale zatím čeká na titul. Za 23 sezon získal pouze pohár v roce 2016. V minulé sezoně skončil čtvrtý v Západní konferenci, ale v osmifinále play off vypadl s Portlandem. Žádný z hráčů nevstřelil za sezonu dvouciferný počet branek.

reklama