Darida a Kadeřábek v poháru skórovali, Suchý si dal vlastní gól

12. 8. 2019 11:12
Čeští fotbaloví reprezentanti Vladimír Darida z Herthy Berlín a Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu si ve víkendových zápasech úvodního kola Německého poháru připsali gól a pomohli svým celkům k postupu
Marek Suchý
Marek Suchý | Foto: Tomáš Liška

Naopak brankáři Tomáši Koubkovi s Markem Suchým nevyšla soutěžní premiéra za Augsburg a pod nečekanou porážku 1:2 a vyřazení s týmem Verl ze čtvrté ligy se společně podepsali nešťastným vlastním gólem.

Darida s Kadeřábkem vstřelili shodně úvodní gól. První jmenovaný nastoupil za Herthu po vyléčení zranění v základní sestavě a skóroval poprvé od branky proti Němcům v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Německu před dvěma lety. Hertha porazila Eichstatt ze čtvrté ligy vysoko 5:1.

Hoffenheim měl s třetiligovým celkem Würzburger Kickers mnohem více práce a postoupil až v penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil zápas 3:3, Kadeřábek vstřelil úvodní gól v 29. minutě.

Koubek se Suchým na soutěžní premiéru v Augsburgu nebudou vzpomínat v dobrém. Český gólman v deváté minutě sice vychytal únik domácího Haedera, ale míč vyrazil tak nešťastně, že balon zasáhl dobíhajícího Suchého a od něj se dostal obloukem do sítě. Koubek poté ve Verlu inkasoval v první půli ještě jednou a jeho noví spoluhráči v závěru už jen snížili na 1:2.