Darida asistoval při výhře Herthy, v Dortmundu rozhodl hostující Batshuayi

Aktualizováno 10. 2. 2018 21:00
Vladimír Darida přihrál na vítězný gól v zápase Herthy Berlín na hřišti Leverkusenu. I ve druhém utkání po příchodu na hostování z Chelsea se za Dortmund trefil Mitchy Batshuayi.
Mario Götze (vlevo), Mitchy Batshuayi a André Schürrle slaví gól Dortmundu.
Mario Götze (vlevo), Mitchy Batshuayi a André Schürrle slaví gól Dortmundu. | Foto: Reuters

Berlín - Hertha Berlín zvítězila v 22. kole německé fotbalové ligy na hřišti Leverkusenu 2:0, přihrávkou na vítězný gól se na tom podílel Vladimír Darida. Český reprezentant nastoupil v základní sestavě a odehrál 88 minut.

Darida krátce před přestávkou prostrčil míč mezi obránci na unikajícího Lazara a ten nedal zakončením na zadní tyč brankáři Leverkusenu šanci. Po přestávce pojistil výhru týmu z hlavního města Kalou, který využil velkou chybu stopera Taha.

Hertha vyhrála po čtyřech zápasech a je jedenáctá, Leverkusen utrpěl teprve druhou domácí ligovou porážku v sezoně a propadl se na páté místo. Přeskočil ho Frankfurt, který porazil 4:2 poslední Kolín nad Rýnem.

Bayern Mnichov i bez nemocného trenéra Juppa Heynckese porazil Schalke 2:1 a má v čele náskok 18 bodů před druhým Lipskem. V 6. minutě se prosadil z dorážky Lewandowski a vyrovnal rekord právě svého současného kouče. Heynckesovi se v sezoně 1972/73 povedlo v dresu Mönchengladbachu skórovat ve všech úvodních 11 domácích zápasech svého týmu.

V 29. minutě vyrovnal pohotovým halfvolejem Di Santo, ale Bayern si vzal vedení zpátky o sedm minut později. Müller z velkého úhlu překvapil brankáře Fährmanna a prostřelil ho kolem stojné nohy na přední tyč.

I ve druhém zápase po příchodu na hostování z Chelsea se trefil útočník Batshuayi a zařídil Dortmundu další tři body. Borussia porazila Hamburk 2:0, belgický reprezentant v úvodu druhého poločasu usměrnil ve skluzu do sítě Pulisicovu přihrávku před prázdnou bránu. V závěru přidal druhý gól Götze. Borussia neprohrála v pátém bundesligovém utkání v řadě a vyšvihla se na třetí místo. Hamburk zůstal předposlední.

Pavel Kadeřábek byl u výhry Hoffenheimu 4:2 nad Mohučí, na hřiště naskočil v 68. minutě za stavu 2:1. Nedlouho poté svým druhým gólem v utkání zvýšil Szalai. Berggreen rovněž druhým zásahem ještě snížil, ale v závěru se parádní dělovkou z přímého kopu prosadil další dvougólový střelec Kramarič.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Dortmund - Hamburk 2:0 (49. Batshuayi, 90.+2 Götze), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 4:2 (15. Rebič, 59. Russ, 65. Falette, 67. Wolf - 57. z pen. a 74. Terodde), Hannover - Freiburg 2:1 (28. Anton, 54. Klaus - 88. Gulde), Hoffenheim - Mohuč 4:2 (27. a 74. Szalai, 67. a 88. Kramarič - 28. a 80. Berggreen), Leverkusen - Hertha Berlín 0:2 (43. Lazaro, 58. Kalou), Bayern Mnichov - Schalke 2:1 (6. Lewandowski, 36. Müller - 29. Di Santo).