Derby pro Schalke. V třaskavém šlágru německé ligy udolalo Dortmund 2:0 a zůstalo druhé v tabulce

15. 4. 2018 17:54
Brazilec Naldo se zase trefil a se sedmi góly je v prestižních ligách nejlepším střelcem mezi obránci.
Fotbalisté Schalke vystavěli radostnou pyramidu poté, co Jevhenij Konpljanka otevřel v utkání se Schalke skóre | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke porazili ve vestfálském derby v 30. kole německé ligy Dortmund 2:0. V tabulce zůstali na druhém místě a mají čtyřbodový náskok před třetím Leverkusenem a čtvrtou Borussií. Schalke porazilo Dortmund poprvé od září 2014.

První šanci souboje nesmiřitelných rivalů měl domácí záložník Caligiuri, dortmundský gólman Bürki ale zasáhl včas. Na druhé straně se musel Fährmann vytáhnout proti Reusově přímému kopu. V závěru poločasu měl šanci Konopljanka, ukrajinský reprezentant si ale na gól počkal až do 50. minuty.

Kapitán hostů Schmelzer ztratil balon ve středu hriště a Caligiuri jej předložil Konopljankovi, který střelou k tyči nedal Bürkimu šanci. V závěru si Schalke pojistilo tříbodový zisk. Caligiuri při rozehrávce přímého kopu přiťukl míč Naldovi a ten tvrdou ránou vstřelil sedmý gól v sezoně, což se žádnému jinému obránci v pěti elitních evropských ligách nepovedlo.

Dortmund kromě výsledku musí mrzet také zranění produktivního útočníka Michyho Batshuayie, který musel být v závěru odnesen na nosítkách.

Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obránce Theodorem Gebre Selassiem remizovaly 1:1 s Lipskem, které se posunulo na páté místo. Werder na domácím hřišti neprohrál už 11 soutěžních utkání, k čemuž v závěru vypomohl důležitým zákrokem proti Wernerově střele Pavlenka.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Schalke - Dortmund 2:0 (50. Konopljanka, 82. Naldo), Brémy - Lipsko 1:1 (28. Moisander - 50. Lookman).