Dortmund po další kanonádě vede neúplnou tabulku bundesligy

20. 9. 2016 22:39
Dortmund navázal na dvě vítězství 6:0, která v minulém týdnu zaznamenal proti Legii Varšava v Lize mistrů a poté v domácí soutěži proti Darmstadtu.
Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu potvrdili výbornou střeleckou formu výhrou 5:1 ve Wolfsburgu a vedou německou ligu o skóre před Bayernem a Herthou Berlín, které mají o zápas méně. Devět bodů má po dnešním utkání čtvrtého kola také Eintracht Frankfurt, který zvítězil 2:0 v Ingolstadtu.

Dortmund navázal na dvě vítězství 6:0, která v minulém týdnu zaznamenal proti Legii Varšava v Lize mistrů a poté v domácí soutěži proti Darmstadtu. Dvěma góly přispěl k výsledku Pierre-Emerick Aubameyang, který má v tomto bundesligovém ročníku průměr jedné branky na zápas.

Darmstadt po debaklu od Borussie odvrátil v utkání s Hoffenheimem další porážku v druhé minutě nastavení, kdy vyrovnal na 1:1 Denys Olijnyk. Hosté, za které odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, remizovali i ve čtvrtém utkání v sezoně.

Pouze bod mají dál na kontě Ingolstadt a Hamburk, který podlehl na hřišti nováčka Freiburgu 0:1. Jediný gól zápasu dal v 70. minutě Nils Petersen ihned po svém příchodu na hřiště.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Darmstadt - Hoffenheim 1:1 (90.+2 Olijnyk - 46. Kramarič), Freiburg - Hamburk 1:0 (70. Petersen), Ingolstadt - Eintracht Frankfurt 0:2 (45.+2 Abraham, 50. Oczipka), Wolfsburg - Dortmund 1:5 (53. Didavi - 16. a 62. Aubameyang, 4. Guerreiro, 58. Dembele).