Dortmund zvítězil i bez Haalanda, Kadeřábek musel skousnout porážku ve Stuttgartu

2. 10. 2021 17:31
Fotbalisté Dortmundu porazili v 7. kole německé ligy Augsburg 2:1 a jsou v neúplné tabulce s 15 body druzí o bod za Bayernem Mnichov. Ten má nedělní zápas s Frankfurtem k dobru.
Borussia Dortmund slaví branku v bundeslize
Borussia Dortmund slaví branku v bundeslize | Foto: Reuters

Český brankář Tomáš Koubek do utkání za poražený celek nenastoupil. Na třetí příčce je o skóre Freiburg, který zvítězil na hřišti Herthy Berlín 2:1. Vladimír Darida zůstal v domácím týmu na lavičce náhradníků.

Neuspěl ani další český fotbalista Pavel Kadeřábek, jehož Hoffenheim prohrál ve Stuttgartu 1:3. Reprezentační obránce odehrál úvodních 57 minut, než jej vystřídal Kevin Akpoguma. Druhou porážku po sobě si připsal Wolfsburg, jenž nestačil doma na Borussii Mönchengladbach a podlehl také 1:3.

Dortmund, který se musel v zápase s Augsburgem obejít bez zraněného Erlinga Haalanda, se dostal do vedení v 10. minutě, kdy proměnil pokutový kop Raphaël Guerreiro. Hosté sice vyrovnali po půlhodině hry díky dorážce Andiho Zeqiriho, o čtvrtém vítězství vestfálského celku z posledních pěti ligových zápasů však rozhodl v 51. minutě Julian Brandt.

Ve výborném startu do sezony pokračoval také Freiburg, jenž vyhrál na hřišti Herthy 2:1 a jako jediný vedle Bayernu drží v ročníku neporazitelnost. Čtvrtou výhru týmu trenéra Christiana Streicha vystřelil 12 minut před koncem pohotovými nůžkami Nils Petersen.

Hoffenheim s Kadeřábkem mohl jít na hřišti Stuttgartu do vedení v 17. minutě, ale Ihlas Bebou trefil jen břevno. Domácí naopak udeřili o chvíli později po hlavičce Marca Olivera Kemfa. Po vystřídání českého obránce pak Hoffenheim inkasoval ještě dvakrát zásluhou Konstantinose Mavropanose a Roberta Massima. Porážku zmírnil v závěru Jacob Bruun Larsen. Stuttgart vyhrál v lize po pěti zápasech.

Mönchengladbach uspěl na hřišti Wolfsburgu díky povedenému úvodu, již v sedmé minutě vedl po brankách Breela Embola a Jonase Hofmana o dva góly. Domácí sice vrátil do hry v první půli Luca Waldschmidt, ale čtvrt hodiny před koncem byl po faulu v pokutovém území a druhé žluté kartě vyloučen Maxence Lacroix. Lars Stindl sice nařízenou penaltu neproměnil, nicméně v nastaveném čase zpečetil vítězství hostů osmnáctiletý americký obránce Joe Scally.

Mönchengladbach se posunul s deseti body na osmé místo, Wolfsburg má o tři body více a je pátý.

Hlavní podíl na výhře Lipska 3:0 nad Bochumí měl Christopher Nkunku, který vstřelil dvě branky a potvrdil formu z předchozích duelů. Francouzský záložník v posledních pěti zápasech vstřelil osm branek a táhne tým, který po odchodu trenéra Juliana Nagelsmanna zatím spíše tápe. První branku Lipska vstřelil v 70. minutě André Silva.

Lipsko je po druhé výhře za sebou s deseti body sedmé, Bochum předposlední.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Dortmund - Augsburg 2:1 (10. Guerreiro z pen., 51. Brandt - 35. Zeqiri), Hertha Berlín - Freiburg 1:2 (70. Piatek - 17. Lienhart, 78. Petersen), Stuttgart - Hoffenheim 3:1 (18. Kempf, 60. Mavropanos, 81. Massimo - 84. Bruun Larsen), Wolfsburg - Mönchengladbach 1:3 (25. Waldschmidt - 5. Embolo, 7. Hofmann, 90.+5 Scally), Lipsko - Bochum 3:0 (74. a 79. Nkunku, 70. André Silva).

1. Bayern Mnichov 6 5 1 0 23:5 16
2. Dortmund 7 5 0 2 19:13 15
3. Freiburg 7 4 3 0 11:5 15
4. Leverkusen 6 4 1 1 16:7 13
5. Wolfsburg 7 4 1 2 9:8 13
6. Kolín nad Rýnem 7 3 3 1 13:9 12
7. Lipsko 7 3 1 3 15:7 10
8. Mohuč 6 3 1 2 6:3 10