Dortmund vyřadil Aubameyanga z kádru. Místo něho hráli teenageři, Borussia ale Wolfsburgu gól nedala

14. 1. 2018 20:17
Hvězdný útočník Borussie byl suspendován, zapomněl totiž na týmovou poradu.
Zklamaný Jadon Sancho z Dortmundu po remíze s Wolfsburgem
Zklamaný Jadon Sancho z Dortmundu po remíze s Wolfsburgem | Foto: Reuters

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu bez suspendovaného útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga pouze remizovali v 18. kole německé ligy 0:0 s Wolfsburgem. Zůstali na čtvrtém místě tabulky s dvoubodovou ztrátou na druhé Lipsko a mankem jednoho bodu na třetí Schalke.

Aubameyang byl z kádru Borussie vyřazen před zápasem z disciplinárních důvodů. Střelce 13 bundesligových branek v této sezoně suspendoval trenér Peter Stöger, protože se nezúčastnil sobotní týmové porady.

"Řekl, že zapomněl. Vyvodili jsme z toho důsledky, přesto byl dnes překvapen," uvedl před zápasem Stöger. "Týmový duch je pro nás velmi důležitý. Nebudete tomu věřit, ale jsme klidní. Auba je důležitý hráč, kluci přesto věří ve výhru. Každý, kdo hraje za Dortmund, má kvalitu," dodal.

Ve středu útočné trojice Aubameyanga nahradil osmnáctiletý Švéd Alexander Isak, jenž byl poprvé součástí základní jedenáctky Borussie v ligovém utkání. Stejný debut prožil také jeho kolega z ofenzivy, sedmnáctiletý Angličan Jadon Sancho, který do Dortmundu přišel v létě z Manchesteru City.

Oba měli proti "Vlkům" šanci, Sancho dokonce trefil tyč, skórovat se nepodařilo ani mladíkům, ani zkušenějším hráčům jako Jarmolenkovi nebo střídajícímu Schürrlemu. Na druhé straně musel gólman Bürki zasáhnout proti pokusům Didaviho nebo Williama.

Kolín se dostal v rýnském derby proti Mönchengladbachu do vedení ve 34. minutě, když po Jojičově přímém kopu otevřel skóre Sörensen. Favorizovaná Borussia vyrovnala dvacet minut před koncem, z dorážky se prosadil Raffael.

Domácí přesto dosáhli na teprve druhé vítězství v sezoně, když v poslední minutě nastavení po Rauschově centru hlavou skóroval Terodde, který do Kolína nad Rýnem během zimní přestávky přestoupil ze Stuttgartu.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 2:1 (34. Sörensen, 90.+6 Terodde - 69. Raffael), Dortmund - Wolfsburg 0:0.