Dortmund zdolal Leverkusen a drží se v čele. Borussia ukončila sérii tří remíz

24. 2. 2019 20:46
Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili ve 23. kole německé ligy na domácím hřišti nad Leverkusenem 3:2 a dál drží tříbodový náskok před druhým Bayernem. Vestfálský celek ukončil sérii tří ligových remíz, po nichž se jeho náskok v čele tabulky rapidně ztenčil.
Fotbalisté Dortmundu zvítězili s Leverkusenem a udrželi se na prvním místě.
Fotbalisté Dortmundu zvítězili s Leverkusenem a udrželi se na prvním místě. | Foto: Reuters

Skóre otevřel v první půli po Sanchově hlavičce první letošní ligovou brankou devatenáctiletý obránce Zagadou. Sancho si připsal už desátou asistenci a spolu s Kimmichem se dělí o pozici nejlepšího nahrávače v bundeslize.

Hosté vyrovnali zásluhou Vollanda v 37. minutě. O minutu později ale udeřili opět domácí, volejem k levé tyči jim vrátil vedení Sancho.

Ve druhém poločase se prosadil ještě Götze, jenž napálil z první míč nechytatelně po zemi také k levé tyči. Hosté už jen v 75. minutě snížili z Tahovy kopačky. Dortmund tak udržel domácí ligovou neporazitelnost.

Fotbalisté Frankfurtu vyhráli po pěti remízách v řadě na hřišti předposledního Hannoveru 3:0 a posunuli se na šesté místo. Frankfurt, který vyřadil v Evropské lize ukrajinský Šachtar Doněck a v osmifinále narazí na Inter Milán, nastřílel všechny tři branky až ve druhé půli.

Hrdinou utkání se stal nejlepší střelec soutěže Jovič, který jeden gól vstřelil a na zbylé dva nahrál. Jovič nejprve uvolnil v 54. minutě záložníka Rebiče, jenž po jeho přihrávce přesně zakončil. Druhý gól vstřelil hlavou po Kostičově centru sám Jovič a před třetí brankou hostů vyslal Jovič naopak přihrávkou Kostiče, jenž z levé strany propálil brankáře Essera.

Jednadvacetiletý Jovič s 15 góly vévodí tabulce střelců s náskokem dvou branek na Lewandowského a Reuse.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Hannover - Eintracht Frankfurt 0:3 (54. Rebič, 63. Jovič, 90. Kostič), Dortmund - Leverkusen 3:2 (30. Zagadou, 38. Sancho, 62. M. Götze - 37. Volland, 75. Tah).