Dotěrný Aubameyang zařídil Arsenalu výhru nad Watfordem

15. 4. 2019 23:07
Fotbalisté Arsenalu zvítězili v 34. kole anglické ligy nad Watfordem 1:0 a v tabulce se vrátili na čtvrté místo, které znamená postup do Ligy mistrů. Petr Čech do hry nezasáhl, čisté konto vychytal německý gólman Bernd Leno.
Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól Arsenalu.
Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól Arsenalu. | Foto: Reuters

Arsenal se dostal do vedení po deseti minutách hry po hrubé chybě domácího brankáře Bena Fostera. Po malé domů se chystal rozehrát, v malém vápně ho ale o míč obral Pierre-Emerick Aubameyang a 18. gólem v sezoně se těsně přiblížil k čelu tabulky kanonýrů Premier League.

Watford navíc vzápětí přišel o kapitána Troye Deeneyho, který dostal za faul loktem na Lucase Torreiru červenou kartu. I v dlouhém oslabení měli domácí hráči několikrát příležitost vyrovnat, v největší šanci trefil Adam Masina v 62. minutě tyč.

Arsenal vyhrál od prosince jen dva z předchozích 12 zápasů na hřištích soupeřů, před týdnem nebodoval na stadionu Evertonu.