Druhý nejdražší přestup léta se Juventusu vyplácí. Higuaín dal Sassuolu dva góly za šest minut.

Gonzalo Higuaín zamířil do Juventusu za 2,4 miliardy korun. Gonzalo Higuaín zamířil do Juventusu za 2,4 miliardy korun. autor: Reuters
Dvě letní posily rozhodly o vítězství italského mistra Juventusu proti Sassuolu. Dvakrát se trefil hned v úvodu Gonzalo Higuaín, třetí trefu přidal středopolař Miralem Pjanič. K výhře Neapole nad Palermem zase výrazně přispěl rovněž dvougólový José Callejón.

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve třetím kole italské ligy Sassuolo 3:1 a zůstali bodově stoprocentní. Dvakrát se prosadil Gonzalo Higuaín, který do Juventusu přišel před sezonou z Neapole za 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Neapol zvítězila na hřišti Palerma 3:0 a rovněž zůstává dál neporažena. Dvakrát se trefil José Callejón.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Higuaín potvrzuje, že z formy z minulé sezony, v níž v Serii A zaznamenal 36 branek, nic neztratil. Během prvních deseti minut dvakrát překonal gólmana Sassuola Consigliho, zejména druhá trefa z voleje byla efektní. Dařilo se také další letní posile Juventusu: ve 27. minutě dorazil balon do brány po Dybalově střele do břevna Pjanič, jenž v dresu "Staré dámy" v lize debutoval po příchodu z AS Řím.

Za hosty ještě v prvním poločase šťastně snížil Antei, po změně stran si ale úřadující mistr v poklidu pohlídal tříbodový zisk. Na domácím hřišti vyhrál 18. ligové utkání v řadě, za tu dobu inkasoval pouze pět branek.

První poločas duelu Palermo - Neapol nebyl příliš atraktivní, po změně stran ale hosté potvrdili roli favorita a dvěma slepenými góly rozhodli o svém vítězství. Nejprve se po Ghúlamově centru prosadil Hamšík, který se do sítě Palerma trefil v Serii A už osmkrát, což se slovenskému reprezentantovi proti nikomu jinému nepovedlo.

O několik minut později zužitkoval Insigneho nadýchaný centr nedůsledně hlídaný Callejón. Španělský forvard navíc o čtvrt hodiny později přidal po Zielinského přihrávce druhý gól v zápase. Neapoli se povedlo v šesti z posledních osmi soutěžních zápasů s Palermem udržet čisté konto.

Léto rekordů: Tři miliardy za Pogbu, Stones druhým nejdražším obráncem historie. Higuaín? Taky úlet Léto rekordů: Tři miliardy za Pogbu, Stones druhým nejdražším obráncem historie. Higuaín? Taky úlet Prohlédněte zde

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Juventus Turín - Sassuolo 3:1 (5. a 10. Higuaín, 27. Pjanič - 33. Antei), Palermo - Neapol 0:3 (51. a 65. Callejón, 47. Hamšík).