Kuriózní situace v Anglii. V zápase se zranili dva rozhodčí, a tak se házelo mincí

mar mar
12. 11. 2019 18:27
První kolo FA Cupu přineslo nevídanou situaci. Zápas mezi Crewe Alexandria a Accringtonem dokončili jen dva rozhodčí. Hlavní soudce tak měl k dispozici jen jednoho asistenta na čáře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Accrington ze třetí nejvyšší anglické soutěže podlehl 0:2 Crewe, které tak postupuje dál. Zápas se však zapíše do dějin především kuriózní situací v rozhodcovském štábu. Přestože podle regulí soutěže byli na startu zápasu k dispozici čtyři sudí, dokončili jej jen dva.

První potíž přišla ve 22. minutě. Hlavní sudí Neil Hair se chytil za nohu a odkulhal ze hřiště. Jeho role se chopil čtvrtý rozhodčí Alan Clayton, ale ani ten na trávníku moc dlouho nevydržel.

Zranil se během poločasové pauzy, a ta se tak z předepsaných patnácti minut protáhla na více než hodinu, během které oba týmy s rozhodčími diskutovaly, jak postupovat dál.

Situace to byla opravdu prekérní. Ani jeden ze zraněných rozhodčích nemohl pokračovat jako asistent, zdravotní problémy byly nepřekonatelné. V hlediště sice bylo několik sudí s potřebnou licencí, ale každý měl blíž k jedné či druhé straně.

Nakonec vše skončilo gentlemanskou dohodou. Trenéři obou týmů se dohodli, že dosavadní asistent Danny Gratton se ujme role hlavního a v zápase zůstane jen jeden pomezní Conor Brown. O tom, na čí straně se bude pohybovat rozhodl hod mincí, který určil, že ofsajdy hlídal na straně Crewe.

Nastala tak podobná situace, jakou známe z nejnižších lig, kdy roli pomezních zastávají například příslušníci domácího klubu. Podle zápisu čtvrtý rozhodčí Clayton, jenž druhou část úvodního poločasu zastával roli hlavního sudího, se vrátil na svou pozici za pomezního.

Gratton, který se po poločase z asistenta změnil na hlavního rozhodčího, pískl v 67. minutě penaltu pro Crewe, které díky tomu zvýšilo na 2:0 a nebál se ani udělit o deset minut později červenou kartu accringtonskému Marku Hughesovi.