reklama

Dvě a půl miliardy je Liverpoolu málo. Barcelona s nabídkou za Coutinha neuspěla

Coutinho Coutinho autor: Reuters
Barcelona nabídla Liverpoolu za přestup Coutinha 100 milionů eur. Reds ale nabídku odmítli.

Liverpool - Liverpool podle britských a španělských médií odmítl i vylepšenou nabídku Barcelony na přestup Philippeho Coutinha. Katalánský velkoklub chtěl za pětadvacetiletého záložníka zaplatit 100 milionů eur (2,6 miliardy korun), čímž by se Brazilec stal jedním z nejdražších hráčů v historii.

Neymar se chce s Barcelonou soudit o bonus za "věrnost". Klub mu 26 milionů eur odmítá vyplatit Neymar se chce s Barcelonou soudit o bonus za "věrnost". Klub mu 26 milionů eur odmítá vyplatit Čtěte zde

Barcelona nejprve za Coutinha v červenci nabídla 80 milionů eur, posléze ještě přidala. Sám fotbalista už s podmínkami smlouvy ve Španělsku souhlasil, jenže chystaný transfer narazil na neoblomný postoj trenéra "Reds" Jürgena Kloppa, který několikrát prohlásil, že Brazilec je neprodejný.

Barcelona se zaměřila na Coutinha krátce po odchodu jeho krajana Neymara do Paris St. Germain, který za přestup zaplatil rekordních 222 milionů eur. Španělský vicemistr však chce brazilského hráče získat spíše jako nástupce tvořivého záložníka Andrése Iniesty; jako přímou náhradu za křídelníka Neymara si Barcelona vyhlédla Ousmanea Dembélého z Dortmundu.

Coutinho přišel do Liverpoolu před čtyřmi lety za 8,5 milionu liber (asi 246 milionů korun) z Interu Milán. Postupem času se vypracoval v jednu z největších hvězd anglické ligy, s Liverpoolem ho nyní čeká kvalifikace Ligy mistrů.

reklama