Dybala sestřelil Sassuolo hattrickem, do čela se ale po drtivé výhře posunula Neapol

Aktualizováno 17. 9. 2017 20:09
"Stará dáma" zvítězila díky hattricku Dybaly na hřišti Sassuola 3:1 a na čas se posunula na první místo Serie A. Ale pouze do utkání Neapole s Beneventem.
Paulo Dybala vstřelil na hřišti Sassuola všechny tři góly Juventusu.
Paulo Dybala vstřelil na hřišti Sassuola všechny tři góly Juventusu. | Foto: Reuters

Turín - Neapol deklasovala Benevento 6:0 a ujala se vedení v italské lize. Díky lepšímu skóre je při plném bodovém zisku po čtyřech kolech před Juventusem, který vyhrál zásluhou hattricku Paula Dybaly na hřišti Sassuola 3:1, a Interem Milán. Antonín Barák s Jakubem Janktem nezabránili porážce Udine na hřišti AC Milán.

V kampánském derby zlikvidovala Neapol veškerý odpor nováčka z Beneventa během úvodní půlhodiny. Už ve třetí minutě otevřel gólový účet úspěšnou dorážkou záložník Allan. V rozmezí patnácti minut se pak trefil kompletní útočný trojlístek loňského vicemistra - Insigne, Mertens, Callejón. Všechny tři branky padly po akci z levé strany, dvě asistence si připsal levý obránce Ghoulam.

Výsledek upravil ve druhém poločase dvěma proměněnými pokutovými kopy Dries Mertens, jenž tak dovršil hattrick.

Udine se mohlo dostat na San Siru do vedení, ale gól Kevina Lasagny rozhodčí po konzultaci u videa neuznal. A tak udeřilo na druhé straně, zblízka se trefil Nikola Kalinič. Lasagna se nakonec dočkal ve 28. minutě, když využil hrubé chyby v rozehrávce soupeře, o tři minuty později však určil konečnou podobu výsledku znovu Kalinič. Chorvatský útočník se opět prosadil v souboji v malém vápně a podruhé překonal Scuffeta.

Antonín Barák odehrál v dresu Udine celé utkání, v 16. minutě byl napomenut žlutou kartou. Jeho spoluhráč Jakub Jankto byl stažen ze hřiště po 74 minutách hry.

V zápase Sassuola s Juventusem se obhájce titulu ujal vedení v 16. minutě, když Dybala pohotovou střelou překvapil brankáře Consigliho. Argentinský kanonýr přidal druhou branku krátce po pauze přízemní střelou k tyči.

Sassuolo v 51. minutě snížilo, když míč do sítě dotlačil Matteo Politano, na víc už se ale domácí nevzmohli. Naopak v 63. minutě dokonal Dybala z přímého kopu hattrick, čímž si upevnil vedoucí postavení mezi střelci v Serii A.

Na osm gólů potřeboval Dybala pouhých 300 ligových minut. Zároveň se stal po 12 letech prvním hráčem, jenž skóroval ve všech čtyřech úvodních zápasech sezony italské ligy - to se naposledy povedlo fiorentinskému Lucovi Tonimu v ročníku 2005/06.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - Juventus Turín 1:3 (51. Politano - 16., 49. a 63. Dybala), AC Milán - Udine 2:1 (22. a 31. Kalinič - 28. Lasagna), FC Turín - Sampdoria Janov 2:2 (13. a 15. Baselli - 1. Zapata, 34. Quagliarella), Neapol - Benevento 6:0 (27., 65. z pen. a 90. z pen. Mertens, 3. Allan, 15. Insigne, 32. Callejón), Spal Ferrara - Cagliari 0:2 (17. Barella, 68. Joao Pedro), Chievo - Bergamo 1:1 (52. Bastien - 85. Gomez z pen.), Janov - Lazio Řím 2:3 (57. a 73. Pellegri - 70. a 82. Immobile, 13. Bastos).