reklama

Everton je podle anglické studie nejvíce faulujícím týmem v historii Premier League

Everton je podle anglické studie historický nejvíce faulujícím týmem Premier League. Everton je podle anglické studie historický nejvíce faulujícím týmem Premier League. autor: Reuters
Everton nasbíral v Premier League podle studie anglického serveru v 962 zápasech od roku 1992 nejvíce faulů.

Londýn - Nejvíce faulujícím týmem v historii fotbalové Premier League je Everton. Liverpoolský celek podle studie serveru www.dirtyteams.co.uk nasbíral v 962 zápasech od roku 1992 celkem 21.211 trestných bodů. Za vyloučení web uděloval 25 bodů, za žlutou kartu pět a jeden za každý faul.

Lepší než CR7? Anglická kometa Kane se ukáže na půdě Realu, který za něj nabízí miliardy a Balea Lepší než CR7? Anglická kometa Kane se ukáže na půdě Realu, který za něj nabízí miliardy a Balea Čtěte zde

Do výsledku se však promítla skutečnost, že "Toffees" jsou jedním z šesti celků, co hrají Premier League nepřetržitě od jejího vzniku v roce 1992. Podobně na tom jsou Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United a Tottenham, všechny tyto kluby se rovněž dostaly do první desítky.

Z nízkého počtu utkání vytěžil Swindon Town, který ve 42 zápasech nasbíral 486 bodů a je tak nejméně faulujícím týmem pořadí. V průměru zaznamenalo nejvíc prohřešků Derby County s bilancí 26 bodů, dvou žlutých karet a 14 faulů na zápas.

Nejhorší sezonu co do počtu udělených karet prožil s osmi červenými a 80 žlutými v ročníku 1998/99 Blackburn. Naopak nejméně karet dostalo v sezoně 1993/94 Coventry, kterému tehdy rozhodčí ukázali pouhých dvanáct žlutých karet.

Studie také ukázala, že v minulém ročníku Premier League bylo uděleno 41 červených karet, což bylo nejméně od 28 v sezoně 1993/94. Oproti minulosti také poklesl počet faulů, ale vzhledem k jejich přísnějšímu posuzování narostl počet žlutých karet, jenž dosáhl maxima od sezony 1998/99.

reklama