reklama

Exsparťan Bony Wilfried možná změní dres, z Manchesteru City ho chce odlákat West Ham

Bony Wilfried (2016). Bony Wilfried (2016). autor: Reuters
Útočník Bony Wilfried, který dřív oblékal dres Sparty, by mohl přestoupit ze svého současného klubu Manchester City do West Hamu. Londýnský klub projevil o útočníka zájem, potvrdil trenér "kladivářů" Slaven Bilič. Wilfried má v City na své pozici konkurenci, navíc nezapadá do trenérské šablony Pepa Guardioly. Naproti tomu West Ham útočníka hledá, a tak se Wilfried jeví jako logická volba.

Londýn – Útočník Bony Wilfried by mohl z Manchesteru City zamířit do West Hamu. Zájem o bývalého fotbalistu pražské Sparty nebo Swansea potvrdil trenér londýnského klubu Slaven Bilič, který hledá náhradu za zraněné Andyho Carrolla a Andrého Ayewa.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

"Máme vyhlédnutých pár hráčů, které bychom rádi přivedli," citovala Biliče britská média. "Bony je jedna z možností, protože hraje na pozici, kterou hledáme. Ale jednání nechávám na vedení klubu," dodal chorvatský kouč, který se prý zajímá také o Simoneho Zazu z Juventusu.

Sedmadvacetiletý Bony přišel do City loni v lednu ze Swansea, v klubu se ale nedokázal prosadit a nový trenér Pep Guardiola s ním už nepočítá. Před působením v Anglii nastupoval reprezentant Pobřeží slonoviny v Arnhemu a Spartě. V ročníku 2012/13 se stal nejlepším střelcem i hráčem nizozemské ligy, zatímco letenskému celku pomohl v sezoně 2009/10 k mistrovskému titulu.

reklama