reklama

Falcao zaplatí 6,9 milionu eur za daňové podvody během působení v Atlétiku Madrid

Falcao hrál za Atlético Madrid v letech 2011 až 2013 a byl obviněn z krácení daní. Falcao hrál za Atlético Madrid v letech 2011 až 2013 a byl obviněn z krácení daní. autor: Reuters
Kolumbijský fotbalista Radamel Falcao byl obviněn z toho, že v době svého působení ve Španělsku správně nezdanil 5,6 milionu eur z osobnostních práv.

Madrid - Kolumbijský fotbalový útočník Radamel Falcao přizná španělským úřadům vinu v případu daňového podvodu a zaplatí pokutu 6,9 milionu eur (180 milionů korun). Kanonýr Monaka, jenž hrál v letech 2011-2013 za Atlético Madrid, by se tím měl vyhnout soudnímu procesu.

Ronaldo předstoupil kvůli daňovým únikům před soud Ronaldo předstoupil kvůli daňovým únikům před soud Čtěte zde

Falcao byl obviněn z toho, že v době svého působení ve Španělsku správně nezdanil 5,6 milionu eur z osobnostních práv. Podle zdroje z jeho právnického týmu nyní Kolumbijec hodlá převzít plnou odpovědnost a přiznat vinu.

Jednatřicetiletý Falcao už v červenci zaplatil španělským úřadům 8,2 milionu eur, aby se vyhnul obžalobě. Úřady mu tedy nyní po vynesení pokuty 1,3 milionu eur (34 milionů korun) vrátí.

Se španělskými finančními úřady měla v poslední době potíže řada slavných fotbalistů. Lionel Messi místo trestu 21 měsíců vězení za daňové úniky zaplatil pokutu čtvrt milionu eur, Cristiano Ronaldo je připraven uhradit ještě před začátkem soudu 14,7 milionu eur, tedy celou částku, kterou podle žaloby dluží. Podobným obviněním čelili i další hráči nebo slavný trenér José Mourinho.

reklama