Derby v Manchesteru skončilo remízou, Sevilla se ve španělské lize dotáhla na Atlético

Aktualizováno 27. 4. 2017 23:26
Ve čtvrtek se hrály další zápasy elitních evropských lig. Manchesterské derby skončilo bez branek. Ve Španělsku se Sevilla po výhře dotáhla v tabulce na Atlético Madrid.
Manchesterské derby skončilo bez branek
Manchesterské derby skončilo bez branek | Foto: Reuters

Manchester - Diváci, kteří zavítali na manchesterské derby v anglické fotbalové lize, byli ochuzeni o branky. Týmy se rozešly smírně za stavu 0:0 a promarnily tak šanci na třetí místo v tabulce. Ve španělské lize se naopak na třetí příčku dotáhla Sevilla. Ta zvítězila nad Celtou Vigo

V Manchesteru branka nepadla

Fotbalisté Manchesteru City v derby s Manchesterem United uhráli doma jen bezbrankovou remízu. Oba celky tak promarnily šanci na třetí místo v tabulce anglické ligy. Největší radost z výsledku má Liverpool, který na třetím místě drží náskok jednoho bodu před čtvrtým City a dvou před pátým United.

Klíčovou postavou duelu byl domácí útočník Sergio Agüero, který byl hodně aktivní, ale žádnou ze svých sedmi střeleckých šancí neproměnil. Už v deváté minutě trefil tyč, ve 32. minutě ho skvěle vychytal brankář David De Gea.

V útoku se ale nedařilo ani United, kteří při absenci svých dvou největších hvězd Zlatana Ibrahimovice a Paula Pogby za celý zápas vyslali jedinou přímou střelu na branku.

V 84. minutě pro hosty zdramatizoval zápas Marouane Fellaini, který nejprve dostal žlutou kartu a za 19 vteřin rovnou červenou poté, co hlavou udeřil do obličeje Agüera. Citizens mohli přesilovou hru využít, ovšem gól střídajícího Gabriela Jesuse nebyl uznán kvůli ofsajdu a Agüero v pádu pálil mimo.

United tak jako teprve druhý tým v sezoně nedovolili City doma skórovat a ubránili svou neporazitelnost, kterou natáhli už na 24 ligových zápasů v řadě. Tím vyrovnali své maximum ze sezony 2010/11.

Sevilla rozhodla několik minut před koncem

Fotbalisté Sevilly ve 34. kole španělské ligy vyhráli 2:1 nad Celtou Vigo a bodově se dotáhli v tabulce na třetí Atlético Madrid. V posledních čtyřech kolech se tak oba celky utkají o přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Sevillu poslal v úvodu druhé půle do vedení Joaquín Correa. Jenže už tři minuty poté byl ve vápně přidržen za dres hostující John Guidetti a Iago Aspas z penalty srovnal.

Vigo si zápas samo zkomplikovalo, když krátce po srovnání fauloval Pablo Hernández a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Hosté tak od 56. minuty hráli v oslabení, což Sevilla využila. Nejprve dvakrát trefila břevno, jedenáct minut před koncem ale zařídil výhru Wissam Ben Yedder.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Alavés - Eibar 0:0, FC Sevilla - Vigo 2:1 (49. Correa, 79. Ben Yedder - 53. Aspas z pen.), Bilbao - Betis Sevilla 2:1 (53. Aduriz z pen., 60. Muniain - 63. Castro).