reklama

Messi se odmítl vzdát třiceti procent platu. Barceloně vyšli vstříc jen čtyři hráči

Lionel Messi Lionel Messi autor: Reuters
Fotbalisté Barcelony odmítli návrh vedení klubu, aby se kvůli důsledkům pandemie koronaviru vzdali až třiceti procent platu.

Katalánský klub přišel po protikoronavirových opatřeních o 300 milionů eur (7,9 miliardy korun), vedení se proto rozhodlo s hráči jednat o tom, aby se jejich odměny celkově snížily alespoň o 191 milionů eur (5,3 miliardy korun).

Hráči včetně hvězdného argentinského útočníka Lionela Messiho to odmítli, dohodli se jen se zástupci klubu na dalším kole rozhovorů.

"Ve středu 11. listopadu se obě strany po několika intenzivních a vyčerpávajících setkáních rozešly, aniž by dosáhly dohody," uvedl klub v prohlášení.

"Teď jsme v situaci, kdy je na správní radě, aby učinila rozhodnutí, která pomohou zmírnit finanční problémy. Všichni hráči souhlasili, že do 23. listopadu předloží návrh, který bude z jejich pohledu přijatelný. Jsme v situaci, kdy musíme přijmout řešení na zmírnění dopadů krize," doplnila Barcelona.

Podle serveru goal.com na dohodu o snížení platu o třicet procent přistoupili jen zkušený stoper Gerard Piqué, brankář Marc-André ter Stegen, obránce Clement Lenglet a záložník Frenkie de Jong.

Vedení klubu také vyzvalo svého bývalého útočníka Neymara, aby vrátil deset milionů eur (265 milionů korun). To je podle agentury AP částka, kterou měla Barcelona osmadvacetiletému brazilskému fotbalistovi v minulosti vyplatit, aby se vyhnuli daňovým nesrovnalostem.

V roce 2016 totiž španělské úřady vyšetřovaly katalánský klub i Neymara kvůli tomu, že měli krátit daně zfalšováním přestupní částky po Brazilcově příchodu z FC Santos. Letos v září ale finanční správa zjistila, že klub deset milionů eur platit nemusel, proto vedení Barcelony nyní po Neymarovi požaduje vrácení této částky.

Neymar v klubu působil mezi lety 2013 a 2017. Španělské úřady nyní rovněž uvedly, že fotbalista z té doby dluží státu na daních 34,6 milionu eur (916 milionů korun), což je nejvyšší letošní osobní dluh v zemi. Právní zástupci brazilského útočníka, který před třemi lety přestoupil do PSG za rekordní částku 222 milionů eur (5,9 miliardy korun), se k záležitosti odmítli vyjádřit.

Barceloně hrozí bankrot. Pokud se Messi a spol. nevzdají třetiny platu Barceloně hrozí bankrot. Pokud se Messi a spol. nevzdají třetiny platu Čtěte zde
reklama